Nowa wersja utworu “Zaopiekuj się mną” zespołu Rezerwat

„Zaopiekuj się mną” w specjalnej wersji to ostatnie dzieło Andrzeja Adamiaka (zm. 8.04.2020) i Piotra Smoleńskiego. W nowym teledysku do kultowej piosenki Andrzej naśladuje głosem wszystkie instrumenty.

fot. materiały prasowe

„W poniedziałek 30 marca 2020 r. skontaktował się ze mną Andrzej Adamiak. Znaliśmy się od wielu lat, pracowaliśmy wspólnie przy kilku projektach. Andrzej wysnuł słuszne przypuszczenie, że w dobie pandemii nie mam szczególnie dużo zleceń.

 

Zapytał czy chciałbym nakręcić klip, do nowej wersji największego przeboju zespołu Rezerwat – „Zaopiekuj się mną”. Nie tylko szacunek i sympatia do Andrzeja spowodowały, że decyzję podjąłem w sekundę. W obecnej sytuacji człowiek robi wiele żeby mieć powód do wyjścia z domu. W środę, tj. 1 kwietnia zdzwoniliśmy się i uzgodniliśmy ogólny zarys scenariusza. Od 5 kwietnia zaczęliśmy zdjęcia w opustoszałej Warszawie. Klip zrealizowany miniaturowym, pandemicznym składem, przy zerowym budżecie. Klaudia Winiarska – aktorka, Michał Szewczykowski – scenariusz, operator drona, oraz ja, w swojej tradycyjnej roli reżysera – operatora. Nagle zaczęło się robić dziwnie. Kontakt z Andrzejem się urwał, nie odzywał się, nie podrzucał swoich pomysłów. Jego telefon milczał, obiecane materiały, które miał nagrać, nie dotarły do mnie nigdy. Pracowaliśmy jednak dalej.

W poniedziałek okazało się, że nie robimy kolejnego projektu z Andrzejem, lecz nagrywamy jego epitafium. Dzisiaj chcemy się nim podzielić ze wszystkimi: rodziną, przyjaciółmi i fanami twórczości Andrzeja. Mamy ogromną nadzieję, że Andrzejowi spodoba się to, co zobaczy.”Piotr Smoleński

 

Leave a Reply