Edyta Herbuś w nowym teledysku Popkultury i premiera albumu “Miłość Zdrada”

“SOS Warszawa” to najnowszy singiel Popkultury z albumu “Miłość Zdrada”, który 8 maja miał swoją premierę. Wibrujący utwór o miłości w stolicy to świetna mieszanka wrażliwości, czułości i erotyzmu.

“Chciałem złożyć  hołd miastu, w którym się wychowałem. Chodziło jednak o to, żeby efekt był jak najmniej pompatyczny i to się udało!” – mówi lider Popkultury, Maciek Olbrych

Do piosenki powstał animowany teledysk o miejskim charakterze, inspirowany ulicznymi plakatami i kserokopiami ogłoszeń na słupach. Jego główną bohaterką jest warszawska piękność, która odkryje przed Wami najskrytsze tajemnice miasta. W jej rolę wcieliła się zmysłowa, Edyta Herbuś. Efekt jest zniewalający! Przekonajcie się sami…

 

W animacji zobaczycie także kluczowe miejsca składające się na warszawską atmosferę.  Obraz to blisko 3000 ręcznie rysowanych klatek z wykorzystaniem metody rotoscopingu a ich autorem jest Dawid Krępski.

Utwór „Sos Warszawa” znajduje się na albumie „Miłość, zdrada”, która dziś ukazała się na rynku.

Po ośmiu latach Popkultura powraca z nowym, przebojowym i nieszablonowym albumem. „Miłość Zdrada”, bo właśnie tak nazywa się najnowsza produkcja warszawskiego zespołu, opisuje cały przekrój emocji, jakie pojawiają się w relacji miłosnej.

Fascynacja, pożądanie i spełnienie, ale i tęsknota lęk i ból. Skrajne i często przeciwstawne uczucia przepełniają to wydawnictwo na wskroś. Na płycie usłyszymy dziesięć nowoczesnych, energetycznych piosenek, o charakterystycznym brzmieniu lat osiemdziesiątych. Już przy promocji pierwszego tytułowego singla „Miłość Zdrada” zespół potwierdził inspirację stylistyką New Romantic oraz muzyką nowo-falową. Trzeba przyznać, że zarówno muzycznie jak i tekstowo Popkultura wysyła w świat bardzo spójny przekaz.

Lista utworów:

1 Miłość Zdrada

2 Sos Warszawa

3 Muzeum Słów

4 Czerwony Balonik

5 Decyzje

6 Wodny Znak

7 Rozkazy

8 Emigracja

9 Bliźniaczy Płomień

10 Tortury

 

 

Leave a Reply