EKHTO – zespół z nurtu muzyki elektronicznej i synthpopu

EKHTO to intrygujący zespół zorientowany w nurcie muzyki elektronicznej i synthpopu. Już jakiś czas temu ukazał się ich debiutancki album “Volatile”, z którego pochodzą utwory “Imaginacja” oraz “Esprit Furora”. Na portalu znajdziecie naszą recenzję tego wydarzenia.

Instrumenty akustyczne w połączeniu z samplami, elektroniką oraz delikatnym wokalem definiują ich wyjątkowe brzmienie. Inspiracje czerpią z muzyki lat 80. i współczesnej sceny muzyki elektronicznej. EKHTO śmiało łączy muzykę z innymi dziedzinami sztuki.

fot. materiały prasowe

Skład zespołu:

Anita Barton – wokal, syntezator, teksty utworów

Szymon Lizurej – bas, syntezator

Sebastian Cebula – perkusja, sample

Jakub Iwanejko – sample, syntezator

 

  • marzec 2018 – poczwórni laureaci Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu

Zespół zostaje wyróżniony przez Renatę Przemyk. Prezentują cover utworu Leonarda Cohena You want it darker z ostatniej płyty artysty oraz swoją kompozycję – Ultramarynę, która ukazała się na debiutanckiej płycie.

  • czerwiec 2018 – premiera debiutanckiego albumu Volatile

Na krążku znalazło się 5 autorskich kompozycji. Płytę cechuje brak przerw między utworami oraz wzajemne przenikanie się kompozycji tworząc przestrzenne brzmienie i oryginalny charakter. Piosenki Imaginacja oraz Esprit Furora emitowane były między innymi na antenie Programu Czwartego Polskiego Radia, Radia Opole, Wrocław oraz Radia Luz.

Volatile jest jak przeprawa z Ziemi na Księżyc. Pozostawienie tego co znane, na korzyść tego co nowe. Przebudzenie zmysłów i uczuć podążając za szczęściem.

  • kwiecień 2019 – premiera singla Architektura.
  • czerwiec 2019 – premiera singla Filodendron
  • wrzesień 2019 – pierwsze miejsce podczas Festiwalu Scyzoryki w Kielcach.
  • grudzień 2019 – koncert w legendarnym Studio M im. SBB wyemitowany na antenie Radia Opole.
Płyta dostępna na portalach streamingowych.

 

Leave a Reply