Premiera nowej płyty zespołu The Freuders!

30 kwietnia 2020 ukazała się pod naszym patronatem medialnym, premierowa płyta zespołu The Freuders. Wkrótce pojawi się nasza recenzja albumu “Warrior”.

Wszystko zaczęło się pod koniec ubiegłego roku na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, kiedy to odbyła się premiera pierwszego singla z nadchodzącej płyty The Freuders – “Hannibal”. Obecnie utwór ma już na swoim koncie prawie 18 000 wyświetleń na kanale YouTube.

Długogrająca płyta  zawiera 9 utworów, które na tle dotychczasowych wydawnictw wyróżniają się jasnym brzmieniem i melodyjnymi refrenami oraz pierwszym w historii zespołu utworem przygotowanym po polsku, z gościnnym udziałem Łukasza Żurkowskiego (Mystic Production). Całość została zarejestrowana w lipcu 2019 w Nebula Studio.

Zespół ma już na swoim koncie dwupłytowy debiut “7/7” (wydany nakładem wytwórni Fonografika) oraz trzy EPki – ostatnia, “Omniform”, z marca 2018. Wszystkie dotychczasowe wydawnictwa dostępne są na platformach streamingowych Spotify, TIDAL, Deezer, Apple Music oraz YouTube.

The Freuders to surfing na pograniczu progrocka i psychodelii ostatnich czterech dekad w swoich najśmielszych i najbardziej melodyjnych odmianach. Minimalistyczny kolektyw muzyczny stawiający na solidność sekcji rytmicznej, zalany gitarowym sosem, doprawiony szczyptą charyzmatycznych wokali. Delikatny zapaszek cmentarza, albo emanacja czarnej dziury. Muzyczne połączenie Dennisa Rodmana i twórczości Salvadora Dali. Chłodno i bez przebaczenia.

Do tej pory zaistnieli w świadomości słuchaczy przede wszystkim dzięki swoim żywiołowym, głośnym i emocjonalnym występom na żywo m. in. na Męskim Graniu, Soundrive Festivalu, Fląder Festiwalu, Cieszanów Rock Festiwalu czy grając na antenie radiowej Trójki w Studio im. Agnieszki Osieckiej.

The Freuders to zespół z Warszawy, składający się z czterech muzyków. W jego skład wchodzą: Tymon Adamczyk (wokal, gitara), Olek Adamski (gitara), Maciej Witkowski (bas) oraz Piotr Wiśnioch (perkusja).

Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną kolejne koncerty pozostają jeszcze tajemnicą, ale zespół nie ma zamiaru próżnować i ma nadzieję już na jesieni 2020 oraz w 2021 zagrać jeszcze większą liczbę koncertów niż w latach ubiegłych.

 

Facebook: https://www.facebook.com/thefreuders/

Instagram: https://www.instagram.com/thefreudersofficial/

Website: www.thefreuders.com

 

fot. Piotr Chmolowski

Dodaj komentarz