“Preludium Ostatnie”, czyli drugi singiel Daniela Grupy

“Preludium Ostatnie” to już druga propozycja muzyczna Daniela Grupy zapowiadająca solowy album, którego premiera planowana jest jesienią 2020 roku. W obrazie do utworu zostały wykorzystane materiały filmowe Pracowni Teatru Tańca w Zielonej Górze.

“Preludium Ostatnie” to kompozycja na fortepian, która została napisana w styczniu tego roku, nagrania zostały zrealizowane pod koniec marca, a kolejne etapy pracy nad utworem i obrazem do niego, odbywały się w domach.

fot. Arek Smykowski

Daniel Grupa to jedna z takich postaci na rodzimym rynku muzycznym, której muzykę mogliśmy usłyszeć zarówno w teatrze czy w filmie (“Dzień w którym Umrę”, „Grun de Berg. Wyzwanie”), ale również podczas koncertów polskich artystów, z którymi współpracuje od wielu lat. Jego wielką pasją są góry, w którym wspina się zarówno latem jak i zimą (Kaukaz, Alpy, Tatry).

“Zapraszam was dzisiaj do wysłuchania i obejrzenia obrazu do utworu – „Preludium Ostatnie” – To jedna z takich kompozycji, przez którą nie mogłem spać, przebiegłem z tymi dźwiękami dziesiątki kilometrów, nad naszą piękną Odrą, zanim poukładały się w swej formie a ja z ulgą mogłem przelać je na papier. Nie mógłbym chwalić się dzisiaj tym utworem, gdyby nie pomoc moich niezwykle utalentowanych przyjaciół. Wszyscy pracowaliśmy w swoich domach, przesyłając sobie to „Preludium …” nieskończoną ilość razy. Krzysztof Piwecki, Grzegorz Piotrowski, Jacek Miłaszewski dzięki Pracownia Teatru Tańca, która przekazała nam swoje materiały filmowe, zarejestrowane kilka lat wcześniej, Michał Jagiełło wymyślił i zmontował obraz. Mocno i pięknie wam dziękuję. Bądźcie zdrowi!” – jak informuje artysta.

Wcześniej mogliśmy poznać utwór “Zanim nadejdzie noc”, będący pierwszym singlem z nadchodzącej płyty.

Utwór “Zanim nadejdzie noc” zapowiedzią solowej płyty Daniela Grupy

fot. Krzysztof Piwecki

Leave a Reply