Debiutancki album “Zwierzęta Nocne” zespołu Wędrowiec

“Zwierzęta Nocne” to debiutancki album warszawskiego zespołu Wędrowiec. Najnowszym singlem promującym to wydarzenie jest utwór “902”, do którego powstała wyjątkowa wizualizacja.

Wędrowiec to trzech ludzi, którzy postanowili zrobić coś nowego na polskiej scenie muzycznej. To bezprecedensowa alternatywna grupa, która do szeroko pojętej „muzyki ziemi” podchodzi w wyjątkowy sposób, łącząc brzmienia skrzypiec z elektroniką oraz zjawiskowym wokalem.

fot. materiały promocyjne

Liderem zespołu jest Maciej Moszyński – uczestnik pierwszej edycji Voice of Poland, którego nazwano polskim Mayerem Hawthorne’m. Jest on także autorem tekstów piosenek, które w metaforyczny sposób traktują o wędrówce człowieka przez życie oraz ludzkiej świadomości. Skład uzupełniają absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie skrzypek Grzegorz Gadziomski i basista Gabriel Tomczuk.

Od samego początku WĘDROWIEC miał być umyślnym przelaniem na dźwięki historii z podróży. Wyprawy przez życie, najwspanialszej wędrówki przez krainę ludzkiej egzystencji.

Droga jest naszą nagrodą, a naszym celem jest ubranie w liryczną oraz muzyczną materię tego, co napotykamy, przeżywamy i czujemy w danym momencie. Wszystko ma dla nas głębszy sens, a każda przygoda jest bodźcem do powstawania muzyki.

Bo tak naprawdę, każdy z nas jest WĘDROWCEM i każdy z nas jest jeszcze nieopowiedzianą historią…

Wędrowiec – “Zwierzęta Nocne” [RECENZJA]

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply