Piotr Matusik Trio z premierowym singlem “Native Dancer” i zapowiedzią płyty

6 kwietnia 2020 miała miejsce cyfrowa premiera singla „Native Dancer” projektu Piotr Matusik TRIO. Utwór jest dostępny w serwisach streamingowych.

W muzyce, w przestrzeni dźwięków i współbrzmień tworzących harmonię, w potokach melodyki istnieje rytm. Matematycznie wyrażony stanowi fundament innych elementów muzycznych. Od zarania dziejów rytm był i jest nieodłącznym elementem życia codziennego ludzi. Czas to rytm. Rytm to serce tańca. Tańca zakorzenionego w dalekiej przeszłości. – tak o swoim nowym singlu “Native Dancer” mówi pianista, klawiszowiec i kompozytor Piotr Matusik. Singiel ten jest zapowiedzią płyty “INDEPENDENCE”, która ukaże się już 24 kwietnia 2020.

fot. Dorota Koperska

Album “INDEPENDENCE” to efekt pracy trzech uznanych i charyzmatycznych muzyków jazzowych, laureatów wielu prestiżowych nagród, którzy wykonują kompozycje autorskie Piotra Matusika w projekcie o nazwie PIOTR MATUSIK TRIO.  Poza samym kompozytorem i twórcą muzyki Piotrem Matusikiem grającym na płycie na fortepianie i syntezatorach, usłyszymy też Alana Wykpisza (kontrabas, elektronika) oraz Patryka Dobosza (perkusja).

Piotr Matusik – pianista i kompozytor. Ukończył Wydział Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu prof. dr hab. Wojciecha Niedzieli. Zdobywca prestiżowych nagród muzycznych:

  • I miejsce w Międzynarodowym Konkursie B-JAZZ 2016 na kompozycję jazzową (Belgia),
  • I miejsce w VII edycji „Novum Jazz Festiwal” w Łomży 2014 – Nadzieja Jazzu,
  • II miejsce podczas Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach/2015,
  • II miejsce w Międzynarodowym Konkursie na Kompozycję Jazzową Katowice 2015,
  • Grand Prix podczas 37 Jazz Juniors,
  • Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej – Bartosz Dworak Quartet.

 

Alan Wykpisz – kontrabasista, absolwent Akademii Muzycznych w Krakowie i Katowicach. Nagradzany na festiwalach międzynarodowych: Jazz Hoeilaart 2011, Bass Copenhagen 2012, Tarnów International Azoty Jazz Contest 2013 oraz 2014 czy Jazz Nad Odrą 2015. Z grupą High Definition Quartet nominowany do nagrody Fryderyk 2014 za najlepszy jazzowy debiut roku za album “Hopasa”, wydany dla Universal Music Polska.

Patryk Dobosz – perkusista, laureat wielu konkursów jazzowych, w tym między innymi: I Nagroda na „IV Europejskich Integracjach Muzycznych” w Żyrardowie z zespołem „Toing Trio” (2008); I Nagroda w „V Ogólnopolskim Konkursie Zestawowym” w Opolu (2008); Specjalna nagroda indywidualna Leszka Możdżera na konkursie „JAZZ JUNIORS” (2009); I Nagroda na prestiżowym Jazz Hoeilaart w Belgii z zespołem High Definition (2011).

 

Jedna odpowiedź do “Piotr Matusik Trio z premierowym singlem “Native Dancer” i zapowiedzią płyty”

Leave a Reply