Łona i Webber prezentują nowy utwór “#nikiforszczecinski”

Łona i Webber przedstawiają drugi singel “#nikiforszczecinski” – hołd dla street artu. Utwór zapowiada nową płytę “Śpiewnik domowy”, która ukaże się już 17 kwietnia.

Utwór opowiada o szczecińskim ulicznym artyście, który swoje prace układał z gazetowych wycinków, roślin, zniczy, cegieł czy pluszowych szczurów; słowem – wszystkiego, co miał pod ręką. Za galerię służyły mu parapet i brama kamienicy, w której mieszkał.

fot. materiały prasowe

Realizację teledysku duet powierzył innemu szczecińskiemu twórcy, Lumpowi – jednemu z najbardziej rozpoznawalnych streetartowych artystów w Polsce, autorowi wielu murali i instalacji, od lat związanemu z graffiti w każdej postaci. I choć Lump wywodzi się z zupełnie innego nurtu, podobnie jak Nikifor często posługuje się w swoich pracach przedmiotami, które dla innych stały się nieprzydatne – zapomnianymi kawałkami codzienności i porzuconymi drobiazgami.

Autorem zdjęć do video jest Marek Kowalczyk, szczeciński fotograf i operator. Zdjęcia powstały w gościnnych progach szczecińskiej Freedom Gallery.

Wydawnictwo będzie dostępne w dwóch edycjach. Pierwsza z nich jednopłytowa edycja popularna, która pojawi się w oficjalnej sprzedaży. Druga natomiast to limitowana edycja specjalna, wydana w 7000 egzemplarzy. Wersja specjalna zostanie wzbogacona o album w wersji instrumentalnej, wyjątkową płócienną okładkę, zestaw naklejek, podpisy Łony i Webbera oraz zapis nutowy wszystkich piosenek “jak przystało na porządny śpiewnik”.

 

Dodaj komentarz