OBRASQi prezentują premierowy utwór “Feniks”

1 kwietnia, w pierwszą rocznicę powstania zespołu, OBRASQi zaprezentowały premierowy utwór “Feniks”. Gościnnie na skrzypcach zagrała Anna Manicka, z-ca koncertmistrza Opery Bałtyckiej. Kompozycja jest instrumentalną odsłoną twórczości zespołu.

fot. Ryszard Dominowski

“Feniks” to instrumentalny utwór, którego początki sięgają jeszcze czasów przed powstaniem zespołu.

 

Obrasqi opublikowały wcześniej kilka instrumentalnych kompozycji, ale krążą one raczej wśród znajomych, funkcjonując poza główną działalnością zespołu.

“W końcu chcieliśmy szerszemu gronu pokazać instrumentalny utwór, i Feniks dzięki pięknym skrzypcom Anny Manickiej jest tym, o co nam chodziło. Łączy piękno melodii żywych skrzypiec, wokalizy i pulsu, czyli wszystkiego tego, co tak bardzo lubimy” – jak informuje wokalistka Monika Dejk-Ćwikła.

Feniks to symbol, może w tych trudnych czasach stanie się przekazem…

„Feniks” jest w zestawie do głosowania Listy Przebojów Polskiego Radia Programu 3 oraz Listy Przebojów Polskiego Radia Rzeszów.

OBRASQi to Monika – śpiew, teksty, Artur – gitary, klawisze, loop, Jarek – perkusja. Działają od kwietnia 2019 roku. W tym czasie wystąpili u Tomasza Żądy w audycji Trójka Żąda Debiutów, zagrali na żywo w MiniMax Piotra Kaczkowskiego, a ich singiel “Dopowiedzenia” dotarł do 27 miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego i na szczyt Listy Polskiego Radia Rzeszów.

Pod koniec 2019 roku wydali maxisingiel “HolyGram”, który znalazł się na pierwszym miejscu listopadowego zestawienia Będzie Głośno radiowej Czwórki. Zostali finalistami Muzycznego Odkrycia Roku Metropolii, a także zdobyli statuetkę MusicLife Awards w kategorii Nowa Muzyka.

Oprócz własnych kompozycji zespół ma w swoim repertuarze cover A-Ha „Hunting High & Low” z polskim tekstem oraz „Nie czekaj” Barbary Wrońskiej, który to zdobył nagrodę II stopnia w konkursie “Bierz życie rogi” zorganizowanym przez Barbarę Wrońską w inicjatywie z pewnym bankiem.

W sieci znajdziecie także poprzednie propozycje zespołu – “HolyGram” i “Najbardziej Ciemny Świt”.

◼ Odwiedź Fanpage: https://www.facebook.com/obrasqi

◼ Zobacz Instagram: https://www.instagram.com/obrasqi

 

fot. okładka singla

Leave a Reply