Kozyrska x Sieczak z premierowym utworem “Jeszcze Będzie Pięknie”

Duet Kozyrska x Sieczak zaprezentował kolejny nowy utwór. Tym razem jest to wyjątkowa piosenka “Jeszcze Będzie Pięknie”, która odnosi się do obecnej sytuacji panującej na świecie.

Kozyrska x Sieczak to duet, który łączy w swojej twórczości wpływy rocka, indie, popu oraz muzyki alternatywnej. Zespół powstał w drugiej połowie 2018 roku w Gdańsku. Tworzy go Joanna Kozyrska-Sieczak odpowiedzialna za teksty i melodię oraz Maciej Sieczak odpowiedzialny za kompozycję, aranżację oraz produkcję muzyczną.

fot. Paulina Wielewicka

 

Sprawnie poprowadzona kompozycja, oscyluje w szeroko pojętej alternatywie, chociaż jej melodyjność wyciąga ten utwór z hermetycznej przestrzeni. Do tego niewątpliwy przekaz dodaje piosence intensywności. Subtelny wokal Joanny Kozyrskiej-Sieczak wtopiony w poszczególne dźwięki przejmująco podkreśla zawartą w utworze historię. Odrobina melancholii miesza się tutaj z nadzieją, ale też z namiastką jeszcze głębszych emocji. Swobodne, naturalne brzmienie gitarowe nawiązuje też do klasyki gatunku muzyki gitarowej. Całość jednak została osadzona w mniej oczywistej rzeczywistości muzycznej. Czekamy na dalsze poczynania duetu, bo jest na co czekać.

Pod koniec 2018 roku duet przygotował pierwsze nagrania demo, z którymi wziął udział w konkursach i przeglądach muzycznych „Będzie Głośno!” Polskiego Radia Czwórka, a także w konkursie piosenki 8 Festiwalu Wschody w Lublinie. Latem 2019 roku zespół wszedł do studia Tall Pine Records, gdzie podczas trwającej trzy dni sesji nagraniowej zarejestrował cztery utwory, z których dwa zostały wybrane jako single mające na celu promocję duetu.

Pierwszy z nich „Czuj się dobrze z tym” ukazał się 7 października na kanale YouTube oraz mediach społecznościowych grupy. Pod koniec października singiel został zaprezentowany w radiu Czwórka w ramach audycji „Będzie Głośno!”. 8 listopada utwór miał swoją premierę w platformach streamingowych.

Do drugiego singla zatytułowanego „Plastikowy Świat” zespół nakręcił klip, który został zaprezentowany 1 grudnia. Wcześniej utwór gościł przedpremierowo w audycji Marka Cegielskiego „Muzyczna Strefa Radia Gdańsk”. 6 grudnia singiel zadebiutował w serwisach streamingowych.

Kozyrska x Sieczak planuje wydanie debiutanckiej płyty w drugiej połowie 2020 roku.

https://instagram.com/kozyrskaxsieczak

https://facebook.com/kozyrskaxsieczak

https://open.spotify.com/artist/0mKcy…

 

 

Leave a Reply