Michał Kowalonek feat. Daga Gregorowicz – “Ulubiona piosenka”

“Ulubiona piosenka” z gościnnym udziałem Dagi Gregorowicz (z zespołu DAGADANA), to kolejny singiel Michała Kowalonka z jego najnowszego albumu. Piosenkę znajdziecie na płycie “O miłości w czasach powstania”, która ukazała się pod naszym patronatem medialnym.

“Cieszę się, że mogliśmy to dla Was zrobić. Chwilkę to trwało. Mam nadzieje, że znajdziecie czas żeby się zatrzymać i posłuchać. Byłoby mi miło gdybyście udostępnili bliski i dalekim.” – jak informuje artysta w mediach społecznościowych.

fot. Adam Polański

„O miłości w czasach powstania”

to długo oczekiwany, pierwszy solowy album Michała Kowalonka, lidera zespołu Snowman, byłego wokalisty zespołu Myslovitz.

Materiał ten to kwintesencja dotychczasowej działalności artystycznej Michała: z jednej strony spełnia oczekiwania fanów Snowman stawiając na wyrafinowane, nieoczywiste melodie. Z drugiej trafi również do fanów Myslovitz dzięki piosenkowej formie, zgrabnie łączącej pop z alternatywą.

Tak sam Michał opowiada o albumie:

„Jest zbiorem specjalnie skomponowanych i napisanych piosenek, do napisania których za inspirację posłużyły mi dzienniki, podania, wiersze z czasów powstania wielkopolskiego, dotarłem do historii uniwersalnych i ponadczasowych. To co działo się wtedy mogło równie dobrze wydarzyć się dziś czy jutro.

Ale każdy bohater występujący w tych piosenkach jest żywym przykładem na potrzebę lojalności, przyjaźni, miłości, relacji międzyludzkich, bliskości, więzi, czy wspólnoty. Ten mój autorski album, osobiście dla mnie jest sentymentalną i melancholijną podróżą wraz z bohaterami tych piosenek z którymi mocno się utożsamiam. Jako potomek powstańca i sanitariuszki przypominam, że wszyscy jesteśmy powstańcami. Biorąc więc historię mojego regionu jako sztandar miłości śpiewam Wam, że kiedy wydaje się, że to koniec to wtedy wszystko dopiero się zaczyna. Historia ludzkości toczy swoje koło. Co rusz wracają błędy, które przerabiamy po raz kolejny. Może nadszedł czas i – jak mawiał Paderewski „…Zjednoczmy serca na tej ziemi”.

Michał Kowalonek – “O miłości w czasach powstania”

Leave a Reply