“528”, czyli premierowy utwór Dżamana

528 hz to częstotliwość wibracji spokoju, harmonii i miłości. To jednocześnie tytuł premierowego utworu artysty kryjącego się pod pseudonimem Dżaman. Poznajcie jego nową akustyczno-elektroniczną interpretację.

Utwór jest zrobiony w klimacie elektronicznym, natomiast nie brakuje w nim dźwięków akustycznych, między innymi udziału Łukasza Pietrzaka na harmonijce. Teledysk ma formę wizualizacji 3D, w której przemieszczamy się wzdłuż tunelu zbudowanego z pierścieni.

fot. materiały prasowe

“528” to próba interpretacji muzycznej częstotliwości wibracji 528 hz, czyli  tzw. wibracji miłości, spokoju i harmonii. Twórca utworu w umiejętny sposób łączy akustyczne dźwięki z elektroniką. Flażolety łączą się z syntezatorowym basem, a harmonijka wraz z delikatnym dźwiękiem klawiszy tworzy metafizyczne miejsce do którego chce się wracać.

528 hz – “Wibracja miłości jest nutą cudów w skali muzycznej Solfeggio. Ta częstotliwość była używana już w starożytności przez kapłanów i uzdrowicieli do tworzenia “cudów”. Wibracja przyciąga miłość, ma zdolność oczyszczania oraz potencjał do czynienia rzeczy wspaniałych i dobrych.”

Dżaman to songwriter, Live-looping artist, one man band. Wokalista solowy, grający na gitarze elektro-akustycznej, korzystający z loop station, syntezatora basowego i e-bowa (elektronicznego smyczka). Mimo tego, że jego głównym instrumentarium jest gitara akustyczna i Loop station to coraz bardziej ciągnie go w kierunku łączenia akustycznych dźwięków z elektroniką.

Weź klimat Finka, umiejętności loopowania Eda Sheerana, wrażliwość Bena Howarda oraz odrobinę mroczności Toola i znajdziesz się w połowie muzycznej drogi Dżamana. Drugą połowę poznasz na koncertach… Nie boi się zahaczyć o popowe szlagiery i pop-rockowe covery.

 

fot. okładka singla

Leave a Reply