Premiera debiutanckiej płyty zespołu Mortas

6 marca ukazała się debiutancka płyta “Tu” zespołu Mortas. Album pojawił się pod naszym patronatem medialnym. Najnowszym singlem promującym, do którego powstał teledysk jest utwór “Przedostatni”.

Mortas to zespół składający się z trzech utalentowanych muzyków – Adama Mortasa, Bartka Tarkowskiego i Michała Korpeckiego. Muzykę, jaką tworzą, określić można jako fuzję wielu gatunków, m.in. popu, rocka, muzyki elektronicznej i poezji śpiewanej, która jest ich wielką inspiracją.

fot. okładka płyty

Zespół tworzy i wykonuje muzykę z z pogranicza takich gatunków jak pop alternatywny, poezja śpiewana, piosenka aktorska.

Zagościł na wielu ogólnopolskich festiwalach – do największych sukcesów można zaliczyć I Nagrodę na Festiwalu Piosenki Autorskiej w Lublinie, Grand Prix Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy czy I Nagrodę na Festiwalu Piosenki Poetyckiej “Źródło wciąż bije”. W 2014 roku zespół wydał swój pierwszy maxi-singiel “Na poczekaniu”. Zespół tworzą: Adam Mortas, Bartłomiej Tarkowski, Michał Korpecki i Dariusz Kopka. Zespół rozpoczął działalność w 2006 roku, aktualny skład uformował się dwa lata później.

 

Dodaj komentarz