Premierowa płyta “To, ja księżyc” Julii Mii

JULIA MII to solowy projekt krakowskiej wokalistki, autorki tekstów i kompozytorki. 27 lutego 2020 roku ukazał się jej debiutancki album długogrający “TO JA, KSIĘŻYC” z dziewięcioma skomponowanymi przez nią utworami. Wkrótce nasza recenzja tego wydarzenia.

Za produkcję albumu odpowiedzialny jest Piotr Madej (Patrick The Pan). Na krążku nie brakuje osobistych tekstów i dużej dawki melancholii, czyli tego co od zawsze gra jej w sercu.

fot. okładka płyty

Muzyka, którą tworzy to chilloutowa mieszanka alternatywy i POP-u, z domieszką elektroniki, ambientu, klasycznych, akustycznych brzmień, ale również z wyczuwalnym charakterem indie-folku. 1/2 zespołu ma na swoim koncie m.in. wspólny występ podczas półfinału programu “Must Be The Music” oraz nominację do finałowej “dzikiej karty” przez Darka Maciborka z RMF FM.

W ostatnim czasie, frontmanka zespołu, Julia Mii, udzieliła wywiadów do Radia Eska, OFF Radia Kraków, Czwórki Polskiego Radia, Radia Opole czy Radia Wrocław, a wraz z całym składem zagrali akustycznie w Czwórce, w Radiu Opole, Radiu Wrocław oraz podczas finału konkursu MEGAFON organizowanego przed Radio Kraków w ramach Festiwalu Muzyki Alternatywnej GREEN ZOO FESTIVAL.

JULIA MII występuje w składzie:

 Julia Miesiączek (wokal/ukulele), Witek Niedojadło (gitara akustyczna/gitara elektryczna), Maciek Zwierzyk (gitara elektryczna/gitara basowa), Mateusz Stawiarski (klawisz/syntezator/elektronika).

Płytę można zamówić poprzez FB Julii: https://www.facebook.com/juliamiiofficial/

 

fot. Stanisław Surman

Leave a Reply