“Kobiety” w wersji live zespołu CUKIER

17 kwietnia ukaże się debiutancki album zespołu CUKIER. By osłodzić nam nieco czas oczekiwania, chłopaki przygotowali wersję live utworu “Kobiety”, którą można potraktować jako przewrotną ósmomarcową laurkę dla wszystkich przedstawicielek płci pięknej.

fot. materiały prasowe

“Dom”, Łachmany”; oraz “Kobiety”; to utwory zespołu CUKIER, które trafiły do projektu My Name Is New i z miejsca zaskarbiły sobie sympatię słuchaczy. Piosenki oraz powstałe do nich teledyski zwróciły również uwagę odpowiedzialnej za MNIN wytwórni Kayax, która zaproponowała tworzącym skład Amadeuszowi Krebsowi oraz Bartkowi Caboniowi kontrakt fonograficzny.

CUKIER powstał z inicjatywy Amadeusza Krebsa, który przygotowywał swój producencki debiut. Początkowo miała być to płyta, do której Krebs chciał zaprosić gości z rożnych muzycznych światów. Podczas pracy studyjnej z zaproszonym na sesje Bartkiem Caboniem szybko stało się jasne, że projekt będzie duetem. Panowie, którzy na co dzień mają okazję wspólnie pracować w zespole Dawida Kwiatkowskiego, postanowili przygotować razem całą płytę, łącząc dotychczasowe pomysły i doświadczenia.

Podczas prac nad materiałem zespół z pewnością nie przypuszczał, że ostatecznie zainteresuje się nim jedna z największych niezależnych wytwórni w Polsce. Sami jednak pomogli losowi, bowiem regularnie zgłaszali swoją twórczość do kayaxowego projektu My Name Is New, który w domyśle ma wyławiać najciekawszych oraz najlepiej rokujących polskich muzyków i dawać im szansę zaistnienia przed większą publicznością. Zespół CUKIER wykorzystał tę szansę z nawiązką, zgłaszając do projektu kolejne świetne kompozycje – “Dom”, “Łachmany”; oraz “Kobiety”.

Oficjalny teledysk tylko do tego ostatniego utworu odtworzono na YouTube na dzień dzisiejszy przeszło 270 000 razy! Fakt ten zmobilizował Bartka i Amka do nagrania wersji live “Kobiet”, a 8 marca stał się dla nich idealnym pretekstem do jego publikacji. W trakcie sesji chłopaków wsparł gitarzysta Jarek Cypis Kucharczyk, a całość została zarejestrowana w warszawskim Quality Studio.

 

Leave a Reply