Julian Lesiński z premierą nowej piosenki “Milion nowych szans”

Kilka dni temu premierę miała nowa propozycja Juliana Lesińskiego. Utwór “Milion nowych szans” skomponował Martin Skowroński, a tekst napisał Kamil Durski.

Za produkcję utworu odpowiada szwedzki duet – Niklas Berqvist i Simon Johansson stąd nie dziwi bardzo dobra realizacja. To typowo popowa propozycja, jednak w wyraźny sposób podkreślająca osobowość i wokal Juliana.

fot. materiały promocyjne

 

Pierwsza wersja utworu powstała w języku angielskim. Ale to nie było to. Piosenka na jakiś czas trafiła do szuflady. Wiedziałem jednak, że muszę coś z nią zrobić, bo była dla mnie zbyt ważna. W międzyczasie trafiłem na świetnego tekściarza, jakim jest Kamil Durski. Podjął temat i piosenka zyskała drugie życie w języku polskim. Wokalnie wsparła mnie Monika Horodek. A skoro już postawiłem na zmiany, to konkretne. Utwór przeszedł lifting i był miksowany w Sztokholmie.  Muszę przyznać, że dałem Szwedom dość trudne zadanie, bo musieli się zmierzyć z językiem polskim!  – jak informuje artysta i dodaje: Śpiewam w niej m.in. o tym, że nie ma sensu patrzeć na to co było. Z przeszłości trzeba wyciągnąć wnioski i iść dalej. Nie ma co tkwić w bezruchu i skupiać się na rozdrapywaniu ran i błądzeniu w analizach. Należy poświęcić się temu co dla nas ważne. A dla mnie najważniejsze jest realizowanie marzeń i ciągły rozwój.

„Milion nowych szans” to energiczna, popowa piosenka opowiadająca o codziennej mobilizacji do działania.

Julian Lesiński jest wokalistą i aktorem oraz jedynym w Polsce solistą, który nagrał medley wszystkich piosenek reprezentujących Polskę̨ w Konkursie Piosenki Eurowizji. W swojej autorskiej twórczości stawia na współczesne popowo-elektroniczne brzmienia.

Doświadczenie sceniczne oraz wokalne zdobywał m.in. pod okiem krakowskich artystów i to tam, na scenie Teatru Ludowego miał miejsce jego debiut aktorski. Jest laureatem wielu ogólnopolskich festiwali piosenki aktorskiej i literackiej, a jego największym sukcesem jest zwycięstwo w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Retro w Odessie na Ukrainie oraz udział w finale litewskiego talent show „Music Talent League” emitowanego w telewizji w 2019 roku.

Artysta zdobył tytuł „Osobowość Roku 2018” woj. podlaskiego w kategorii Kultura w plebiscycie Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej za wybitne osiągnięcia na międzynarodowych konkursach wokalnych oraz za singiel „Affinity”, który został wykonany m.in. podczas białoruskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. Wokalista obecnie przygotowuje się do koncertów w Polsce i za granią, a także pracuje nad swoim debiutanckim albumem.

 

You Tube  http://bit.ly/SubskrybujJuliana

Facebook https://www.facebook.com/julianlesinski

Instagram https://www.instagram.com/julianlesinski

 

Leave a Reply