“Najbardziej Ciemny Świt” zespołu OBRASQi

28 lutego 2020 miała miejsce oficjalna premiera nowego teledysku zespołu OBRASQi. Zachęcamy do obejrzenia 8 – minutowego filmu animowanego, który powstał do utworu “Najbardziej Ciemny Świt”.

OBRASQi to Monika – śpiew, teksty, Artur – gitary, klawisze, loop, Jarek – perkusja.

fot. materiały promocyjne

Działają od kwietnia 2019 roku. W tym czasie wystąpili u Tomasza Żądy w audycji Trójka Żąda Debiutów, zagrali na żywo w MiniMax Piotra Kaczkowskiego, a ich singiel “Dopowiedzenia” dotarł do 27 miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego i na szczyt Listy Polskiego Radia Rzeszów.

Pod koniec 2019 roku wydali maxisingiel “HolyGram”, który znalazł się na pierwszym miejscu listopadowego zestawienia Będzie Głośno radiowej Czwórki. Zostali finalistami Muzycznego Odkrycia Roku Metropolii, a także zdobyli statuetkę MusicLife Awards w kategorii Nowa Muzyka.

Nowa propozycja zespołu OBRASQi “Najbardziej Ciemny Świt” to psychodeliczna kompozycja osnuta wciągającą i niezwykle barwną melodią. Jej pewna jednostajność staje się ujmująca, chociaż refren wyrywa nas z sennego, momentami narkotycznego nastroju. Zresztą pod koniec dostajemy większy ładunek energetyczny pochodzący z umiejętnie wplecionych gitar. Opowieść o samotności idealnie koresponduje z przemyślaną stylistyką tego utworu. To taka wciągająca historia, którą chce się zapętlać w jeszcze dłuższe momenty. Jej chłód i pewien emocjonalny ból przemienia się w oczyszczający świt. OBRASQi zabierają nas w coraz bardziej intrygujące rejony. Oby tak dalej.

Utwór zdążył zagościć przedpremierowo w wielu stacjach radiowych (Szczecin, Wrocław, Kalisz, Opole, Rzeszów) i wydany został także w streamingu.

🔊 Spotify https://open.spotify.com/artist/7l3ni…

🔊 Deezer https://www.deezer.com/pl/artist/6897…

🔊 Tidal https://tidal.com/artist/16244608

 

OBRASQi – “Najbardziej Ciemny Świt”
słowa Monika Dejk-Ćwikła, muzyka Artur Wolski

fot. materiały prasowe

 

Leave a Reply