Kamil Kilian w piosence kompozytora Kamila Koksy “Droga do marzeń”

Kozienicki muzyk, kompozytor, autor tekstów, nauczyciel gry na pianinie – Kamil Koksa napisał piosenkę dla Kamila Kiliana z pierwszej edycji The Voice Kids. Tytuł utworu to “Droga do marzeń”, do którego powstał teledysk.

“Droga do marzeń” to klasycznie zbudowana piosenka, której szlachetności dodaje melodia oparta na brzmieniu pianina Kamila Koksy (kompozytor i autor tekstu). Ciepły głos wokalisty Kamila Kiliana nadaje utworowi pewnej istotności.

fot. materiały promocyjne

Bez nadmiernego przerysowania powstała swobodna popowa kompozycja, która ucieka od nadmiernego patosu i sztuczności. Swobodnego i dosyć czytelnego przekazu nie zakłóca nośny charakter piosenki, co czasem zdarza się w podobnych propozycjach. Proste przesłanie jest jej atutem, choć nie dla każdego taka estetyka musi być w pełni satysfakcjonująca. W końcu mamy do czynienia z wciąż młodym wokalistą, który dopiero poszukuje własnej drogi artystycznej. I nawet jeśli nie jest to propozycja nadmiernie oryginalna, to wypada bardzo dobrze na tle podobnych produkcji. Broni się duża dozą naturalności Kiliana, ale też niezwykle sprawnego kompozytora Kamila Koksy.

Kompozytor Kamil Koksa napisał piosenkę dla uczestnika pierwszej edycji The Voice Kids – Kamila Kiliana z drużyny Dawida Kwiatkowskiego. Artystów łączy ogromna wrażliwość do muzyki i umiejętność jej wyrażania.

Kamil Koksa to pianista, kompozytor, muzyk, wokalista, autor tekstów, poeta. Nauczyciel gry na pianinie w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Kamil Kilian swoje umiejętności zdobywał pod okiem wybitnych ekspertów. Momentem przełomowym w karierze artysty był udział w programie The Voice Kids. Jego występ zyskał aplauz nie tylko publiczności, ale także jury, w skład którego wchodziła m.in. Edyta Górniak. Od tamtej pory Kamil zaczął otrzymywać wiele propozycji współpracy.

KAMIL KOKSA:
KAMIL KILIAN:

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply