“Sen”, czyli nowy singiel zespołu Frankenstein Children

“Sen” to pierwszy singiel zapowiadający trzecią płytę zespołu Frankenstein Children. Tym razem grupa postanowiła samodzielnie wyprodukować nowy materiał i po raz kolejny brzmieniowo zrobić coś zupełnie innego od poprzednich nagrań.

Utwory powstały w ich pracowni we Wrocławiu, a premiera albumu przewidziana jest na jesień tego roku.

Przypomnijmy, że 12 kwietnia 2019 roku ukazał się album “Patience” zespołu Frankenstein Children, który został nagrany pod okiem Marcina Patera w Bieszczadach i w Krakowie.

fot. materiały prasowe

Pochodzą z niewielkich miejscowości z widokiem na lasy i góry. Od najmłodszych lat każdą wolną chwilę spędzają razem. Muzyka zawsze była w to wpleciona. Wyróżnieni na wielu przeglądach i festiwalach w całym kraju, znaleźli się w finale Muzycznej Bitwy Radia Wrocław oraz 45. Famy w Świnoujściu. Zagrali nawet we Włoszech, na największym wyścigu autostopowym w Europie.

Wiosną 2017 zwyciężyli w przeglądzie akademickim, organizowanym przez poznańskie Radio Afera, co otworzyło im drogę do Juwenaliów w Poznaniu, a rok później do piątej edycji Enea Spring Break. W 2013 nagrali swoją pierwszą EPkę. Trzy lata później, własnym nakładem, wydali pierwszy longplay  “Here Somewhere”, zarejestrowanym w Folktronika Studio. Drugi album powstał z producentem Marcinem Paterem (Clock Machine, Gypsy and the Acid Queen, Smoking Barrelz), a jego znaczną część nagrali w domku w Bieszczadach w specjalnie zaprojektowanym przezeń statku kosmicznym.

Najlepsze polskie płyty 2019 [RANKING]

 

muzyka: Radek Baranowski, Szymon Paczkowski, Daniel Moskal, Wojtek Opioła

tekst: Szymon Paczkowski

Leave a Reply