Kartky z premierową płytą “Zakazane piosenki”

W piątek 21 lutego 2020 roku swoją premierę miało siódme wydawnictwo artysty kryjącego się pod pseudonimem Kartky. 7 utworowa EP-ka „Zakazane piosenki” zawierająca dwa bonusowe utwory ukazała się w przedsprzedaży w limitowanym nakładzie 7777 sztuk w cenie 77 zł.

Wersja preorderowa wydana została w metalowym pudełku z dodatkowymi akcesoriami, co dla zagorzałych fanów raperów było miłą niespodzianką. Przy tym wydawnictwie Kuba zrezygnował także ze współpracy z wytwórnią QueQuality. Cały projekt został wydanym pod szyldem nowo powstałego labelu rapera o nazwie OU7SIDE.

Producencko usłyszymy tutaj takich muzyków jak Indeb, Gibbs, Favst, Sergiusz i Emes Milligan. Do każdego utworu powstało także video za które odpowiedzialny jest Maciej Malik. Album to także swoista opowieść rapera o aktualnie dotykających go problemach. Część z nich, w różnych okolicznościach została niestety wcześniej rozprzestrzeniona za sprawą portali plotkarskich, które zawsze wtykają nos w nie swoje sprawy.

Klimatu całej płycie nadają świeże, atrakcyjne bity oraz smutne, posępne lecz zajmujące teksty. Sam wokal oraz flow rapera pozostają niezmienne z poprzednich albumów. Jeżeli tylko jesteście sympatykami takiej muzyki lub chcecie sprawdzić co Kuba ma Wam do zaoferowania to „Zakazane piosenki” znajdziecie na YouTube czy Spotify. Jednak czy jest to album na miarę „Shadowplay”? To już każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Aspiracje na pewno są wysokie.

Mateusz Kiejnig

Lista utworów:

1. Ciri

2. Bruxa

3. Dzieci gorszego boga

4. Czarna noc ft. Karian

5. Miasto duchów ft. Filipek, Gibbs, Przyłu

6. Było jak było

7. Quen

8. Skellige

9. Oblivate

 

Leave a Reply