“Trzeci stan” – premierowy singiel zespołu Sigals

“Trzeci stan” to najnowszy utwór zespołu Sigals, do którego powstał animowany teledysk. Dajcie porwać się ciepłym dźwiękom funk’n’rolla.

Najnowszy singiel zespołu Sigals to bujająca opowieść o próbie złapania wewnętrznej równowagi. W tanecznej celebracji można odnaleźć albo radość albo płacz. Zespół pozostawia słuchaczom wolne pole do interpretacji, czym tak naprawdę jest “Trzeci stan”.

fot. materiały promocyjne

Animowany obraz do utworu stworzyły Agata Perszutów i Alicja Maria Grotuz. Za kompozycję i tekst odpowiada Paweł Wiśniewski.

Sigalsi inspirują się muzyką, której nie dotyczy bieg lat, a w prostych słowach kryją głębszy sens. Gatunek muzyczny określają jako funk’n’roll, czyli połączenie funku, rock’n’rolla oraz disco przełomu lat 70 i 80. Ich utwory, w pozornie lekkiej formie, opowiadają o rozterkach dnia codziennego oraz miłosnych igraszkach. Razem z “sigalsowymi świrami”, jak nazywają swoich fanów, tworzą dyskotekowy mikroklimat, do którego droga prowadzi… przez parkiet!

Dotychczas grupa zajęła pierwsze miejsce na Festiwalu Garaże 2018 w Szczecinie (Teatr Letni) oraz pierwsze miejsce w przeglądzie Katar Muzyka 2019 w Toruniu (Od Nowa).

Skład:

Ewa Wiśniewska – wokal
Karolina Grala, Asia Kulasza – chórki
Paweł “Pawziu” Wiśniewski – instr. klawiszowe
Kuba Andrzejewski – gitara
Wojtek Chmielewski – gitara
Piotr “Pepek” Szczepańczyk – bas
Marcel Witkowski – bębny

 

FB: http://fb.me/SigalsPL
YT: https://www.youtube.com/SigalsPL
Spotify: https://open.spotify.com/artist/1FUO4HuKRVVW2XIRYyOUHD?si=kFtzFo2vRkK9fljNE158Gw
Apple Music: https://itunes.apple.com/pl/artist/sigals/1454713714?l=pl

 

Leave a Reply