“Rozpal ogień”, czyli premierowy singiel zespołu SORS

15 lutego 2020 roku miała miejsce premiera nowego singla i teledysku zespołu SORS. Utwór zatytułowany “Rozpal ogień” zapowiada debiutancką płytę grupy.

Płyta SORS zawiera 12 kompozycji i została nagrana w styczniu 2019 roku w Nebula Studio w Warszawie. Utwór „Rozpal ogień” jest trzecią propozycją zespołu, udostępnioną w sieci.

fot. materiały promocyjne

Piosenka “Rozpal ogień” odsłania pop-rockowe oblicze zespołu. Jej głębsze, na swój sposób finezyjne brzmienie budzi bardzo dobre skojarzenia z melodyką lat 90. Zespół SORS doskonale radzi sobie z budowaniem napięcia. Poza tym kompozycja jest niezwykle klimatyczna i wciąga swoim hipnotycznym podtekstem. Stąd dojrzały, wręcz mocno ujmujący wokal Mileny Strońskiej świetnie odnajduje się w takim otoczeniu muzycznym.

Jak mówi wokalistka Milena Strońska„Utwór „ROZPAL OGIEŃ” powstał spontanicznie, jako ostatnia piosenka zamykająca materiał na płytę. Jej charakter jest zupełnie inny od pozostałych 11 kompozycji zarejestrowanych na płycie. Myślę, że Was zaskoczy.”

SORS – to projekt, który zrodził się poza granicami kraju, w Wielkiej Brytanii. W jego skład wchodzą muzycy: Milena Strońska – wokal, Bartosz Gorzkiewicz – perkusja, Grzegorz Noras – gitara, Kamil Zięba – gitara basowa.

Muzykę zespołu wyróżniają proste, gitarowe brzmienia oraz ciekawe, pełne emocji aranżacje utworów. Całość spina ze sobą ciepła i mocna barwa głosu wokalistki – Mileny Strońskiej. Zespół planuje premierę pierwszego debiutanckiego krążka wiosną 2020 roku. Płyta została zatytułowana „SORS” – z jęz. węgierskiego „los”, inaczej – droga, z jęz. ang. Source, czyt.[SORS] to „źródło”. SORS – drogą do źródła.

Kompozycje na płytę powstawały jeszcze przed 2016 rokiem w Wielkiej Brytanii. Pierwsze muzyczne propozycje i aranżacje utworów wykonał Bartosz Gorzkiewicz – perkusista zespołu SORS, do którego wkrótce dołączył gitarzysta – Grzegorz Noras. Grzegorz jest autorem tekstów do wielu piosenek, które znalazły się w albumie. W 2016 roku do zespołu dołączyli: Milena Strońska – wokalistka oraz Kamil Zięba – basista. Milena Strońska dodała od siebie „charyzmatyczny głos”, kilka świeżych tekstów oraz samodzielnie skomponowanych melodii.

Finalnie krążek SORS zawiera 12 utworów, które powstawały w studio w Wielkiej Brytanii. W styczniu 2019 roku, członkowie zespołu wrócili z Wielkiej Brytanii i od tamtej pory na stałe zamieszkali w Warszawie. Materiał płytowy został zarejestrowany w styczniu 2019 roku w Nebula Studio w Warszawie. Realizacją nagrań zajmował się Tomasz Stołowski, natomiast mixem i masteringiem – Maciej Karbowski. Za produkcję odpowiada Bartosz Gorzkiewicz oraz Maciej Karbowski.

Facebook SORS: https://www.facebook.com/HypnoticFriday/

Instagram SORS: https://www.instagram.com/sors_official/

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply