“W pamięci”, czyli premierowy utwór Michała Ratyńskiego

“W pamięci” to pierwsza kompozycja z debiutanckiego albumu Michała Ratyńskiego, który zostanie wydany przez Agora Digital Music. Utwór został zrealizowany we współpracy z producentem Marcinem Paterem, współpracującym m.in. z zespołem Clock Machine. Zachęcamy do słuchania.

“Cudownie jest pisać po polsku. Tworząc “W pamięci” przekroczyłem różne granice. Językową, liryczną, muzyczną. Okazało się, że za nimi, słowa i dźwięki zaczęły jednocześnie znaczyć, brzmieć i powodować niezwykłe stany. We mnie wyzwoliły taki, który stopniowo zapisuję w nowej muzyce. Dajcie znać, jak ta piosenka działa na Was – posłuchajcie, obejrzyjcie, udostępnijcie, bo w planie mam dużo więcej. ” – jak informuje artysta.

fot. materiały promocyjne

Piosenka mieści się w nurcie szeroko pojętnego popu. Bliżej jej jednak do klasycznej formy, gdzie nowoczesny bit został zastąpiony żywym brzmieniem fortepianu. To przykład utworu, który równoważy radiową przebojowość, z bardziej emocjonalnym przekazem. Michał potrafi zestawiać nowoczesne elementy z melodyką czasem już mniej eksploatowaną w dzisiejszych czasach. Stąd dostaliśmy kompozycję na swój sposób uniwersalną, potrafiącą zainteresować też bardziej wymagającego słuchacza. Zderzenie kilku muzycznych elementów tworzy jednak spójny obraz artystycznej wizji Michała.

Michał Ratyński jest autorem tekstów i muzyki. Śpiewa, gra na klawiszach i gitarze. Przez wiele lat związany z zespołem Slim Motion, teraz zdecydował się na projekt solowy. Uwielbia różnorodność – w swoich kompozycjach często wykorzystuje instrumenty akustyczne, dodatkowe głosy oraz warstwy elektroniczne.

Artysta luźno podąża za aktualnymi trendami na polskim rynku muzyki pop, a w nowych utworach obiera czasem niespodziewane kierunki stylistyczne. Najnowszy singiel “W pamięci” zapowiada nadejście albumu, który zostanie wydany przez Agora Digital Music w roku 2O2O. Michał w ciągu nadchodzących miesięcy zaprezentuje jeszcze dwie kolejne piosenki, które swoje brzmienie kierują w gusta zupełnie różnych grup słuchaczy.

Link do aplikacji streamingowych: https://ffm.to/michalratynskiwpamieci

muzyka & social:

YouTube

Facebook

Instagram

 

fot. materiały prasowe

 

Leave a Reply