“Original”, czyli najnowsza odsłona Meliki

“Original” to najnowsza propozycja Meliki, która została wydana pod inicjatywą My Name Is New. Singiel promuje EP zespołu, której premiera zaplanowana jest na 11 marca. Warto dodać, że jeden z wcześniejszych utworów – “Bluszcz” znalazł się na płycie “Będzie Głośno vol. 2”, która ukazała się pod naszym patronatem medialnym.

 Melika to wokalistka i autorka tekstów, która gra i tworzy w 3-osobowym składzie z Pawłem Rychertem (klawisze, elektronika, produkcja) oraz Dawidem Pawlukanisem (perkusja).

Na swoim koncie Melika ma album “Tales Part One”, który został wydany w roku 2016 roku. Krótko po wydaniu albumu zespół zdobył I miejsce na festiwalu MOICO ENJOY MUSIC i otrzymał nagrodę Muzyczne Odkrycie Roku 2016 roku. W 2019 roku Melika wygrała nagrodę Radia Czwórka za najlepsze teksty, przyznaną przez Michała Bryndala i Tomka Lipińskiego.

fot. Aleksandra Macewicz

Nadchodzące “Tales Part Two” jest kontynuacją pierwszej EP, w której Melika snuje nieoczywiste opowieści z krainy pomiędzy snem a jawą. Oprócz melodyjnego wokalu przeplatanego nieco transową elektroniką, żywą, breakbeat’ową perkusją, usłyszymy wpływy muzyką etniczną, w postaci wykorzystania dawnych instrumentów i technik śpiewu. Wydawnictwo zapowiada utwór “Original”, który pokazuje kreatywność i umiejętności wokalne Meliki.

Natomiast piosenka “Bluszcz” znalazła się na płycie “Będzie Głośno vol. 2”, na której znajdziemy propozycje zespołów będących przeważnie na początku swojej drogi artystycznej. Tak o tej propozycji pisał Damian Sikorski, pomysłodawca idei “Będzie Głośno”:

“Melika posklejała dźwięki jak miód. Posklejała w jeden kształt. W tej piosence wszystko się zgadza. Jest bardzo dojrzała, rasowo zagrana, produkcja z najwyższej półki. Melika jest artystką w pełnym tego słowa znaczeniu.”

Nowa propozycja “Original” tylko potwierdza te słowa.

 

Dodaj komentarz