Zapowiedź płyty “Renata Przemyk i Mężczyźni”

Najbardziej znane i najciekawsze piosenki Renaty Przemyk w specjalnie zaaranżowanych wersjach, w duetach z mężczyznami ukażą się na płycie. Już 20 marca 2020 pojawi się album “Renata Przemyk i Mężczyźni”.

Autorka i wykonawczyni niezmienna w swojej zmienności, niestrudzona poszukiwaczka form i stylistyk, świadomie i kunsztownie przekuwająca na scenie to, co intymne, w to, co wyzwala zbiorowe emocje. Renata Przemyk, obecna w naszych uszach, oczach i wyobraźni od trzech dekad, z okazji jubileuszu zaprosiła na scenę Mężczyzn. Premiera płyty 20 marca 2020!

Do tej pory udział w duetach z artystką potwierdzili: Wojciech Waglewski, Leski, Buslav, Adam Nowak (Raz Dwa Trzy), John Porter, Skubas, Czesław Mozil i Marek Dyjak.

fot. Sylwia Makris

Idea jest oczywista jak status artystki, którą zesłał Bóg, na polskiej scenie piosenki artystycznej: trzynaście ikonicznych utworów w trzynastu nowych aranżacjach, często znacząco odmiennych od oryginałów. Przygotowanych przez przedstawicieli elity młodego pokolenia producentów i autorów, a współzaśpiewanych z Renatą Przemyk przez dżentelmenów w różnym wieku.

Wokalistka informuje w mediach społecznościowych – “choć świętowanie jubileuszu 30-lecia zaczęliśmy już w Jarocinie 2019, gdzie w 1989 roku wystąpiłam z zespołem Ya Hozna, potem na PolandRocku 2019, tworzonym od lat przez Jurka Owsiaka, współtwórcy fenomenu kultowego Jarocina, to pora na klamrę. Jubileuszowe wydawnictwo z moimi ulubionymi wokalistami i koncerty jakich jeszcze nie było. Wkrótce ogłosimy trasę jesienną, która będzie podsumowaniem 30 lat na scenie, bo dokładnie w listopadzie 1990 roku rozpoczęłam swoją solową drogę. Dziękuję Wam za to, że jesteście!”.

 

Dodaj komentarz