“No Secrets”, czyli nowy singiel zespołu The Underground Man

“No Secrets” to najnowszy singiel zespołu The Underground Man. Jest to kolejny utwór grupy, która tym razem pokazuje łagodniejsza stronę swojej twórczości.

“Swoją muzyką pragniemy zabrać Cię w najciemniejsze odmęty umysłu, po to, żeby zapalić tam światło. Chcemy, żeby nasze melodie towarzyszyły Ci jeszcze długo po wciśnięciu przycisku STOP w odtwarzaczu i po wyjściu z naszego koncertu. Melodie, które zostają w głowie, a Ty wcale nie chcesz, by odeszły” – jak informuje zespół.

fot. materiały prasowe

Premierowa propozycja zespołu “No Secrets” to świetnie wyprodukowany utwór, mieszczący się w szeroko pojętej muzyce pop rockowej. Dobrze wypracowane przestrzenne brzmienie jest dużym atutem The Underground Man, który tworzy bez kompleksów, rozpychając granice i wytyczne współczesnej muzyki około gitarowej. Do tego grupa potrafiła doskonale zsynchronizować syntezatory z pozostałymi instrumentami, co pozwoliło stworzyć niezwykle klimatyczną piosenkę. I jeśli nawet gdzieś już to słyszeliśmy, to budzi skojarzenia z najlepszymi zespołami światowej klasy (Editors).

Zespół The Underground Man powstał w 2014 roku. Jest to polsko-brytyjski projekt czwórki muzyków, mieszkających w Lublinie : Gafyn Davies (wokal, gitara), Dorota Turkiewicz (instrumenty klawiszowe, elektronika), Darek Hanaj (perkusja), Radek Barszcz (bas).

“From the Basement”, to tytuł debiutanckiej EP formacji, która swoją premierę miała w maju 2015 roku. Przed jej wydaniem, poza koncertowaniem, zespół z powodzeniem brał udział w różnych konkursach muzycznych, z czego najważniejszym sukcesem był występ i zwycięstwo na Orlen Warsaw Maraton. Dzięki tej wygranej, na początku maja 2015 roku The Underground Man, jako laureat wybrany przez dziennikarzy i maratończyków spośród ponad 200 zespołów z całej Polski, zagrał koncert w studio im. Agnieszki Osieckiej, transmitowany na żywo w ramach audycji Offensywa w Programie Trzecim Polskiego Radia.

Od tego momentu, zespół można usłyszeć w różnych stacjach radiowych, zarówno tych regionalnych jak i ogólnopolskich. The Underground Man zagrał szereg samodzielnych koncertów, występując na imprezach klubowych, plenerowych i festiwalach. W lipcu 2016 roku ukazała się reedycja EP, wzbogacona o dwa kolejne utwory, a w październiku The Underground Man został finalistą konkursu Skoda Auto Muzyka wygrywając dwie główne nagrody.

Debiutanckie wydawnictwo zespołu promowały również teledyski nakręcone do utworów ”Inside of me” ,”You could be here” i do najnowszego singla ”Hysteria” . Za produkcję wszystkich trzech odpowiedzialny jest Michał Braum, współpracujący z takimi artystami jak Artur Rojek, Hey, Lemon oraz wielu innych.

 

Dodaj komentarz