T-Raperzy znad Wisły w antysmogowym proteście

Któż nie pamięta zespołu muzyczno-kabaretowego T-Raperzy znad Wisły, założonego przez Grzegorza Wasowskiego, Sławomira Szczęśniaka, Lucynę Malec i Andrzeja Butruka? Jest to grupa, która w latach 1995-2000 była nieodłączną częścią programu telewizyjnego Komiczny Odcinek Cykliczny. Mają na koncie też kilka płyt. Tym razem zespół powraca w piosence “Antysmog Song”.

fot. materiały promocyjne

Razem z T-raperami znad Wisły chcemy edukować, zmieniać postawy i dążyć do tego, by nasze niebo było jak najczęściej błękitne.

Tym razem chodzi o coś o wiele ważniejszego. Smog to nie problem wyssany z palca. Wpływa zarówno na ludzi jak i środowisko naturalne. Do akcji walki z zanieczyszczeniem powietrza włączają się w luźnym, zabawnym stylu T-Raperzy znad Wisły. Podobnie jak to miało miejsce w części ich dawnych piosenek – rap to nie czysta rozrywka w humorystycznym stylu, ale też zestaw użytecznych faktów.

Jak możemy przeczytać w komunikacie prasowym – „do udziału w akcji nie trzeba było nas długo namawiać. Mamy nadzieję, że wyjdzie z tego dobra zabawa ze szczyptą edukacji. A gdyby jeszcze akcja skłoniła co poniektórych do autorefleksji, to pełen sukces! Czego wszystkim oddychającym polskim powietrzem serdecznie życzymy” – stwierdził Sławomir Szczęśniak.

Utwory przez nich tworzone kwalifikują się do hip-hopu komediowego. Ich piosenki mają charakter czysto satyryczny, ale z istotnym przesłaniem lub podtekstem edukacyjnym. Niegdyś tworzyli także w stylu rap, new romantic, a nawet disco. Do listopada 2009 roku zespół wydał 6 płyt.

 

Dodaj komentarz