“Dalej” – zapowiedź nowej płyty Sosnowskiego

„Tylko się nie denerwuj” to nowe, bardziej energetyczne i jeszcze barwniejsze oblicze Sosnowskiego. Po nominowanej do Fryderyka płycie „The Hand Lugagge Studio”, dzięki której dał się poznać jako charyzmatyczny one man band, artysta wraca w towarzystwie zespołu z 12 piosenkami po polsku. Pierwszym zwiastunem nowego albumu jest utwór “Dalej”.

Na albumie słychać nie tylko stylowe gitary, do których jesteśmy już przyzwyczajeni, ale także np. instrumenty dęte, rozbudowany bas, rockową perkusję czy rhythm and bluesowe brzmienia Hammonda.

fot. materiały prasowe

W swoich aranżacjach i kompozycjach Sosnowski odwołuje się do kolorowych lat 70.:

 

„Chcę tym razem opowiadać przede wszystkim o miłości, o jej poszukiwaniu, fascynacjach, o związanych z nią porażkach, o odnajdywaniu się nawzajem. Próbuję szukać tego, co jest uniwersalne – co łączy nas wszystkich bez podkreślania różnic, które nas dzielą. Długo szukałem estetyki, która pomoże mi nieść taki pozytywny przekaz i inspiracje z lat 70. okazały się absolutnie wspaniałym narzędziem. Piosenki z płyty „Tylko się nie denerwuj” opisują przewrotny, ale jednocześnie bardzo szczęśliwy okres w moim życiu.” 

Utwory na płycie:
1. Dym
2. Dalej
3. Wieloryb
4. Hej!
5. Jak na psy
6. UFO
7. “S”
8. Teraz dzwonisz
9. Po prostu
10. Bruce Lee
11. Niedaleko Stąd
12. Taki sam

 

Jedna odpowiedź do ““Dalej” – zapowiedź nowej płyty Sosnowskiego”

Leave a Reply