Nowy projekt bluesowy MAN’iek z utworem “Wołanie”

“Wołanie” w wykonaniu duetu MAN’iek to zapowiedź pierwszego bluesowego projektu, którego płyta ukaże się nakładem SP Records.

Oryginalne, głębokie brzmienie, podszyte bluesową melancholią, okraszone charakterystycznym głosem wokalisty – to właśnie MAN’iek. Niezwykłe brzmienie tego projektu to efekt połączenia klasycznych bluesowych założeń we współczesnych, ciekawych aranżacjach.

fot. materiały promocyjne

MAN’ iek (duet Marian Macioł / Tomek Szczęsny) to autorski projekt, spojrzenie na świat w bluesowym wymiarze i współczesnej estetyce. Marian Macioł akustyk, muzyk, gitarzysta, przyjaciel i dobry duch środowiska bluesowego w autorskim i bardzo osobistym wymiarze. Marian Macioł gitarzysta, wokalista, ale przede wszystkim akustyk, legenda koncertowych brzmień lat 90, min zespołów Dżem czy w późniejszym czasie Cree.

Marian Macioł to także prawdziwa kopalnia różnych branżowych historii, swego czasu nagłaśniał Tinę Turner i ZZTop, a Lecha Janerkę w wojsku namówił do gry na basie. Część z tych historii od lat już krąży po Polsce, inne zostaną dopiero odkryte przez szerszego odbiorcę w związku z planowaną książką i wydawnictwem.

„Wołanie” (aut. Tomek Szczęsny/ Marian Macioł) to pierwsza zapowiedz całej płyty.

 

 

Dodaj komentarz