Jubileuszowy koncert Krzysztofa Cugowskiego w Katowicach [RELACJA]

Jego muzyczna podróż trwa już pół wieku. Krzysztof Cugowski, świętuje w tym roku 50 – lecie pracy artystycznej. Charyzmatyczny frontman postanowił uczcić okrągłą rocznicę pracy scenicznej wyjątkową trasą koncertową pod tytułem „Złoty jubileusz 50 lat na 100 procent”. 2 lutego artysta wystąpił w Katowicach.

Jak sam zaznacza – jubileuszów nie obchodzi, ale w tym przypadku grzechem byłoby nie świętować dwóch okrągłych rocznic, a mianowicie 50-lecia pracy artystycznej oraz 70. rocznicy urodzin. Znakomity wokalista, a także współzałożyciel legendarnej Budki Suflera – Krzysztof Cugowski – swoje rocznice świętuje koncertowo. Wkrótce ukaże się nowa płyta artysty, a już teraz trwa w najlepsze trasa koncertowa, podczas której możemy posłuchać najważniejszych utworów z wieloletniej kariery Cugowskiego.

fot. materiały prasowe

Jednym z przystanków na jubileuszowej trasie Krzysztofa Cugowskiego były Katowice. Przypomnijmy, że pomimo oficjalnego zakończenia działalności Budki Suflera w 2014 roku, sam artysta wcale nie pożegnał się w publicznością, i całe szczęście. Kontynuuje swoją muzyczną przygodę pod własnym nazwiskiem. Nie tak dawno stworzył wspólny projekt muzyczny ze swoimi synami, a obecnie koncertuje z Zespołem Mistrzów, czyli kwartetem znakomitych muzyków, w skład którego wchodzą: Jacek Królik (gitara), Cezary Konrad (perkusja), Robert Kubiszyn (gitara basowa) i Tomasz Kałwak (instrumenty klawiszowe).

Koncertowy repertuar w katowickim Mieście Ogrodów był niezwykle urozmaicony. Występ oczywiście zdominowały największe przeboje Budki Suflera, z całego okresu jej działalności. Był to jednak koncert dla prawdziwych koneserów twórczości zespołu. Na koncertowej setliście próżno bowiem szukać najbardziej rozrywkowych utworów, takich jak „Takie tango” czy „Bal wszystkich świętych”. Usłyszeliśmy za to sztandarowe utwory Budki z początków jej kariery (m.in. „Sen o dolinie”, „Jest taki samotny dom”, „Cień wielkiej góry”, „Pieśń niepokorna” czy „Noc nad Norwidem”). Z nieco lżejszego repertuaru pojawiły się takie piosenki jak „Ratujmy co się da” czy „Twoje radio”, natomiast nasze największe emocje wywołało wykonanie utworu „Martwe morze” z prawdziwie bezbłędnym wokalem – bez wątpienia najpotężniejszym i najdonioślejszym na naszej rodzimej scenie muzycznej. Krzysztof Cugowski udowadnia, że niezmiennie od lat jest w znakomitej formie wokalnej.

Umiejętnościom i talentowi Cugowskiego w najmniejszym stopniu nie ustępują towarzyszący mu muzycy. Zespół Mistrzów to instrumentaliści z najwyższej półki. Panowie zaprezentowali swoje umiejętności jako tło dla wokalu Cugowskiego, ale również solo, w przerwach między poszczególnymi piosenkami.

Koncerty Krzysztofa Cugowskiego to prawdziwa muzyczna uczta dla najbardziej wymagających słuchaczy. Już niebawem artysta odwiedzi kolejne miasta: Warszawę, Wrocław, Kraków, Tarnów, Łódź oraz Szczecin, na które to koncerty serdecznie zapraszamy.

Jonatan Paszkiewicz

 

Dodaj komentarz