10-lecie płyty “Pop” Czesława Śpiewa

“Pop” to drugi album studyjny zespołu polskiego wokalisty i muzyka Czesława Mozila (Czesław Śpiewa). Wydawnictwo ukazało się 12 kwietnia 2010 roku nakładem wytwórni muzycznej Mystic Production. Na ten rok przypada więc 10-lecie tego albumu.

Płyta dotarła do 2. miejsca listy OLiS w Polsce.

Czesława Mozila nie trzeba nikomu przedstawiać. Ulubieniec nie tylko nastolatków, ale i starszych osób wdarł na polski rynek muzyczny oryginalnym stylem. Szalona wyobraźnia, używanie instrumentów, które większość ludzi określiłoby zabawkami oraz swoisty duńsko-polski akcent to bezsprzecznie najlepiej opisujące go cechy.

fot. okładka płyty

Album “Pop” to idealnie wyważony środek pomiędzy sztuką a kiczem. Jest to efekt współpracy Mozila z Karen Duelund Mortensen, Lindą Edsjö, Marie Louise Von Büllow, Jesperem Andersen i Michałem Jurkiewiczem. Nie zabrakło również dobrze znanych polskich artystów. „Pop” swoim wokalem wspomaga Gaba Kulka, Katarzyna Nosowska, a nawet Adam Darski znany jako Nergal – wokalista zespołu Behemot. Album został nagrany przy współpracy z Polską Orkiestrą Radiową.

Płyta składa się z 11 utworów. Znajdziesz na niej zarówno opowiadania o marzeniach (W sam raz), jak i wyznania pary zakochanych ludzi (Krucha blondynka). Niewątpliwie na uwagę zasługuje piosenka Kiedy tatuś sypiał z mamą – opowieść ukazująca świat oczami dziecka. Mozil kolejny raz nas zaskakuje. Kto by się spodziewał, że na okładce jego albumu znajdzie się świat z 30 kg plasteliny…

 1. “Piosenka dla pajączka” – 03:05
 2. “Kiedy tatuś sypiał z mamą” – 02:16
 3. “W sam raz” – 03:15
 4. “Krucha blondynka” – 03:02
 5. “Podziękowanie” – 00:56
 6. “Frozen margarita (with Gin)” – 03:22
 7. “Caesia & Ruben” – 03:10
 8. “O tych w Krakowie” – 02:40
 9. “Dziewczyna z branży” – 03:14
 10. “Caravan” – 05:16
 11. “Pożegnanie małego wojownika” – 04:10

 

Płyt promował także teledysk do piosenki “Krucha blondynka”, który do dziś doczekał się ponad 5 mln odsłon.

 

Leave a Reply