“Burning Churches”, czyli najnowszy singiel Me And That Man

“Burning Churches” to najnowszy singiel projektu Me And That Man, dowodzonego przez Adama Nergala Darskiego. W utworze gościnnie zaśpiewał Mat McNerney.

Do utworu “Burning Churches” powstał animowany klip w reżyserii Olivera Jonesa. W teledysku przedstawiono młodego chłopaka, który był molestowany przez księdza. Po latach postanawia się zemścić i staje się antybohaterem, który pali kościoły. Mężczyzna zostaje przywódcą dla innych osób, które nienawidzą kościół – nawet Quasimodo postanawia podpalić katedrę Notre Dame.

Projekt Nergala w kwietniu 2020 rusza w polską trasę koncertową “New Tour, New Songs, Same Shit 2020”.  Sprawdźcie, w których miastach zobaczycie Me And That Man na żywo:

02.04 Wrocław, Zaklęte Rewiry
03.04 Szczecin, Kosmos
04.04 Gdańsk, Stary Maneż
05.04 Toruń, Lizard King
15.04 Warszawa, Palladium
16.04 Kraków, ZetPeTe
17.04 Poznań, Tama
18.04 Gostyń, Hutnik
19.04 Katowice, P23

Me and That Man to zespół, który powstał w 2016 roku z inicjatywy lidera Behemoth, Adama Nergala Darskiego. Krytycy określają ich muzykę jako połączenie rocka, mrocznego bluesa, folku i country. Nergal określił M&TM jako nowy ekscytujący etap w swoim życiu, który buduje most pomiędzy dwoma światami: ekstremalną sceną z której się wywodzi i zupełnie nowym obszarem, pełnym cieni i znaków zapytania. Muzykę M&TM opisał jako rodzaj wędrówki, podczas której człowiek staje twarzą w twarz ze swoimi demonami.

W 2017 roku ukazała się płyta “Songs of Love and Death” Me And That Man nagrana wspólnie z Johnem Porterem.

 

Dodaj komentarz