Wojtek Sarnecki prezentuje nowy utwór “26”

27 grudnia premierę miał nowy autorski singiel Wojtka Sarneckiego pt. “26”. To druga, po “Adrift” propozycja młodego wokalisty.

To utwór-prezent, który Wojtek wręczył samemu sobie na dwudzieste szóste urodziny. Jest to zaduma nad życiem, a zwłaszcza nad ludzką skłonnością do nie wyciągania wniosków z popełnianych błędów.

fot. Maciej Bagnicki / projekt okładki Stasiek Sarnecki

Nieco melancholijny podtekst kompozycji wyciąga jej niewątpliwe zalety. Piosenka mieści się gdzieś pomiędzy gitarową niewspółczesnością, a szerszą alternatywą i mocniej ukierunkowuje poczynania Sarneckiego. W porównaniu z debiutem jest w tym utworze więcej intymności, będącej osobistym wyrazem artystycznym Wojtka. Poprzez nieszablonową kompozycję i przekaz wokalista uzewnętrznia siebie w sposób zdecydowanie przekonujący. Czuć w tym inspiracje muzyką sięgającą nawet lat 90. oraz ślady niedzisiejszej wrażliwości, które nie są już w taki sposób nadmiernie eksploatowane w podobnych produkcjach. Sarnecki postawił na stonowaną dynamikę, alternatywny sznyt oraz własny indywidualizm. Do tego gitarowa melodyka i oszczędny na swój sposób przekaz wokalny, wyraźniej wskakuje muzyczną drogę początkującego artysty.

Producentem piosenki jest Patrick Multan.

„To był dla mnie bardzo dziwny czas, pełen rozmyślań…” – wspomina autor – „Kiedy patrzyłem jak moi znajomi układają sobie życia rodzinne i zawodowe, odnosiłem wrażenie, że tkwię w martwym punkcie, na przeciwległym biegunie od szczęścia. Któregoś wieczoru, samotnie sącząc wino, bardzo naturalnie przyszedł mi do głowy tekst refrenu wraz z linią melodyczną. Reszta utworu powstała w ciągu kolejnych dwóch dni.”

Jak zaznacza Wojtek, „26” jest wybitnie uniwersalną kompozycją. „Od tamtego czasu minęły cztery lata, a tekst wciąż jest dla mnie niezwykle aktualny. Czy ma się lat 26, 30 czy 50, temat życiowych porażek pozostaje tak samo bliski.”

Oprócz singla, Wojtek przygotował dla swoich słuchaczy niespodziankę. Utwór „26” dostępny jest w serwisach streamingowych razem z tzw. stroną B – bonusową piosenką (“And Counting”), która stanowi niejako kontynuację singlowego utworu.

Wojtek Sarnecki – muzyk, wokalista, gitarzysta, tekściarz z Warszawy. Od 2014 aktywny na stołecznej scenie akustycznej. Jego debiutancki singiel „Adrift”, powstały przy współpracy z inkubatorem muzycznym Delphy Records, ukazał się w lipcu tego roku i spotkał się z pozytywnym odbiorem słuchaczy. Obecnie, razem z producentem Patrickiem Multanem, pracuje nad solowym albumem, który ma być symbiotyczną mieszanką rocka alternatywnego, popu i elektroniki.

Więcej informacji o Wojtku i jego muzycznych poczynaniach znajdziecie w mediach społecznościowych:

FACEBOOK http://bit.ly/35E9aZH

INSTAGRAM http://bit.ly/2ZaK6a9

YOUTUBE http://bit.ly/2sas9MO

 

Jedna odpowiedź do “Wojtek Sarnecki prezentuje nowy utwór “26””

Leave a Reply