Premierowa płyta zespołu Sabina Meck Sextet

29 listopada odbyła się premiera nowej płyty zespołu Sabina Meck Sextet z gościnnym udziałem Wojciecha Myrczka. Wkrótce pojawi się nasza recenzja albumu “Słowo na T”.

fot. Marianna Perun

„Słowo na T” to tytuł trzeciego z kolei albumu Sabiny Meck, zawierającego jej kompozycje do własnych tekstów, tym razem polskich.

W muzyce znajdziemy wiele elementów charakterystycznych dla jazzu, lecz wychodząc poza jego ramy, nawiązuje do innych stylów muzycznych, nierzadko tak odległych od siebie jak rock i muzyka klasyczna. Forma kompozycji zbliżona jest do piosenek. Zamysłem twórczym było zestawienie prostych melodii ze ściśle zaaranżowanymi partiami akompaniamentu, a także pozostawienie przestrzeni do improwizacji, która daje możliwość ukazania indywidualności każdego z muzyków sextetu.

Sabina Meck Sextet współtworzą:

Sabina Meck – śpiew

Łukasz Kokoszko – gitara

Przemysław Chmiel – saksofon

Michał Jakubczak – fortepian

Piotr Narajowski – kontrabas

Szymon Madej – perkusja

 

Gościnnie: Wojciech Myrczek – śpiew

Koncert premierowy Sabina Meck Sextet odbył się w Radiu Katowice, 24 listopada o godzinie 18.00 w Studiu Koncertowym im. Jerzego Haralda.

Album w sprzedaży już od 29 listopada na stronie wydawnictwa SJRecords www.sjrecords.eu oraz w dobrych sklepach muzycznych.

Oficjalna strona Sabiny Meck: www.sabinameck.com

 

Sabina Meck (a.k.a. Sabina Myrczek) jest wokalistką, kompozytorką, aranżerką, producentką i autorką tekstów. Ukończyła kompozycję i aranżację w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W 2017 roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Wiosną 2016 roku, ukazał się debiutancki album solowy Sabiny, zatytułowany “Love is Here” (For-Tune). Na płycie znalazły się autorskie kompozycje wokalistki. Sabina Meck otrzymała nominację do nagrody Fryderyk 2017, w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Muzyka Jazzowa.

Laureatka I nagrody w konkursie Blue Note Poznań Competiton (2014) w kategorii wokalnej. W 2015 roku, wraz z założonym przez siebie zespołem SoundMeck, zdobyła Grand Prix na festiwalu Grupa Azoty Jazz International Contest w Tarnowie. Jury przyznało Sabinie również indywidualną nagrodę specjalną – Największy Talent Festiwalu. Jesienią tego samego roku, otrzymała II miejsce w IX Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w Słupsku, w kategorii “temat jazzowy”, za utwór “A part of me”.

W kwietniu 2017 roku, nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, ukazał się album “Eruption,” prowadzonego przez Sabinę zespołu SoundMeck. W listopadzie 2019 roku, pojawi się trzeci album wokalistki, z muzyką autorską, nagrany w formacji Sabina Meck Sextet.

 

Leave a Reply