Wspólny utwór Spinache z Bartłomiejem Serafińskim/Cezetem (Thinkadelic)

Najnowszy album Spinache “799919” to unikalny projekt, na którym artysta połączył swoje niepublikowane instrumentale stworzone w 1999 roku z rapem nagranym w 2019. Kolejnym singlem z tego albumu jest utwór “FIN”.

Wyjątkowości dodaje fakt, że gościnnie na płycie pojawia się Bartłomiej Serafiński/Cezet, z którym Spinache budował fundamenty dzisiejszej rapowej sceny i od 1996 nagrywał jako Thinkadelic, a później w ramach formacji Obóz TA.

fot. kadr z klipu

To pierwszy wspólny utwór od ponad 12 lat.

Oprócz Cezeta w “FIN” udział wziął Dj Flip, który dopełnił całość skreczami. Tytuł jest nawiązaniem do filmowych napisów końcowych oraz do okładki legalnego debiutu Thinkadelic “Lek”. Artyści poruszają w utworze temat naszego miejsca, domu, ziemi i katastrofy klimatycznej.

“799919” jest hołdem dla złotej ery hip-hopu, ukłonem w stronę ludzi, miejsc, wydarzeń, wszystkiego, co inspirowało mnie na początku mojej drogi. W 2019 nagrywam wspólnie ze sobą z 1999, dołącza do tego Cezet i Flip. Młody Spin na pewno się cieszy, ja jestem szczęśliwy, że spotkaliśmy się z Bartkiem i daliśmy Wam coś świeżego od Thinkadelic – komentuje Spinache.

 

Leave a Reply