Premiera płyty “Holograms” zespołu The Segue

“Holograms” to tytuł debiutanckiej płyty krakowskiej formacji The Segue, która w swojej muzyce łączy elementy jazzu i rocka progresywnego.

fot. Joanna Chudyba

Płyta “Holograms” jest zbiorem autorskich kompozycji Karoliny Wiercioch i Roberta Wierciocha. Na fundamencie nieregularnych podziałów rytmicznych zespół sprawnie i w sposób przyjazny dla słuchacza zestawia ze sobą liryczne tematy, jazzowe improwizacje z gitarowymi riffami, inspirowanymi rockiem i metalem progresywnym. Wyróżnia się chęć muzyków do eksperymentowania i poszukiwania nowych brzmień. W utworach usłyszeć można fascynację autorów muzyką takich artystów jak: Hiromi Uehara, Tigran Hamasyan, Esbjörn Svensson, Brad Mehldau, Guthrie Govan, Steve Mors czy zespołów Liquid Tension, Periphery.

Zespół The Segue tworzą absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki rozrywkowej, działający na scenie muzycznej od wielu lat. Są finalistami ogólnopolskich konkursów muzyki jazzowej takich jak m.in. JAZZ JUNIORS, czy RCK PRO JAZZ, a także mają na koncie liczne koncerty i wiele nagranych płyt.

W obecnym składzie zespół gra od 2017 roku:

Robert Wiercioch- gitara

Karolina Wiercioch- klawisze

Szymon Piotrowski- perkusja

Marcin Essen – bas

 

Leave a Reply