Kolejny singiel Ladaco z płyty “Pierwsze Primo” [PREMIERA]

Ladaco to projekt muzyczny, który tworzy Rafał Benedek. W czerwcu 2019 ukazała się jego pierwsza płyta pt. “Pierwsze Primo”.  Kolejnym singlem z tego albumu jest utwór “Idzie zima”, do którego powstało lyric video.

fot. Adam Rosołowski

W warstwie muzycznej to połączenie polskich tekstów, żywych instrumentów i analogowej elektroniki.

 

“Okazuje się, że przy pozornie niewielkich środkach przekazu i z ogromną wyobraźnią twórczą można nagrać takie przyjemne cudeńko, które nie kojarzy się z czymkolwiek, co można usłyszeć na polskiej scenie muzycznej. W domowym zaciszu czasem rodzą się rzeczy ważne. Zapamiętajcie i poszukujcie muzyki Ladaco. Muzyka na “Pierwsze Primo” nie boli, czasem bawi, wzbudza refleksje, ale najbardziej to od tak po prostu istnieje w bardzo dobrze nakreślonych proporcjach szeroko pojętej alternatywy.” – z naszej recenzji płyty “Pierwsze Primo”.

Frapujące polskie teksty, wyrazisty bit, elektroniczne łuny i analogowa nostalgia lat 80. i 90. To esencja projektu Ladaco, tworzonego przez Rafała Benedeka – wokalistę, gitarzystę, projektanta graficznego, współzałożyciela warszawskiego studia Type2.

Ladaco zadebiutował w czerwcu 2019 albumem “Pierwsze Primo”. Teledysk do pierwszego singla „Jest Dobrze” od premiery w czerwcu 2019 osiągnął poziom prawie 600 000 wyświetleń.

Ladaco Live band to 4-osobowy zespół, w skład którego wchodzą:
Ladaco / wokal, gitara, syntezator
Filip Jurczyszyn / bas
Chris Mika / drums
Jan Be / klawisze, gitara

http://ladaco.net/
https://www.facebook.com/ladacomusic
https://www.instagram.com/ladaco_official/

Płytę “Pierwsze Primo” kupisz tutaj: https://ladaco.net/#section_shop

 

fot. Andrzej Wencel

 

Dodaj komentarz