Nowy utwór “Senność” Pauliny Przybysz zapowiedzią nowej płyty

7 listopada odbył się premiera pierwszego singla Pauliny Przybysz z jej nadchodzącej płyty “Odwilż”. Kto się nie boi po zmroku wejść do lasu zanim ogarnie go totalnie “Senność”?

fot. Jakub Blank

Paulina Przybysz o utworze „Senność”:
“Senność” to pierwszy singiel zapowiadający album „Odwilż”, który ma ukazać się w styczniu 2020. Przebodźcowana obywatelka kontra rozmyta percepcja intuicji. Przedmieścia, gdzieś między lasem a betonem, proces rozmrażania twardych poglądów, odpuszczenie, tęsknota za naturą, której przyszłość zlewa się z wizją wspomnienia… Z resztą, sami powiedzcie co czujecie po wysłuchaniu tego numeru.

Piosenka jest już dostępna na platformach streamingowych, na YouTube można natomiast zobaczyć towarzyszący jej klip, w którym Paulinie partneruje Helena Ganjalyan, czyli aktorka, którą mogliśmy oglądać m.in. w polskiej edycji Saturday Night Live.

Nadchodzący album będzie już szósty w dorobku młodszej z sióstr Przybysz, ale drugi wydany pod imieniem i nazwiskiem.

Prawie dwie dekady zachwycała głosem w takich składach jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo, z którymi wydała w sumie 7 długogrających albumów. Laureatka licznych nagród i wyróżnień – m.in. Fryderyków i SuperJedynek. Otwartość na muzykę doprowadziła ją do niezliczonej liczby kolaboracji studyjnych i koncertowych, a pracowała między innymi ze Stanisławem Sojką, Tomaszem Stańko, Night Marks Electric Trio czy Envee.

Przez wiele lat zasilała najróżniejsze projekty, żeby w końcu powiedzieć coś zdecydowanym głosem w solowym materiale. Po raz pierwszy występuje pod swoim pełnym imieniem i nazwiskiem, bo jak sama mówi: “ma coś konkretnego do powiedzenia”.

 

Dodaj komentarz