“Smiling to Myself” – najnowszy singiel Marii Heleny

“Smiling to Myself” to najnowsza propozycja pochodzącej z Wrocławia, a mieszkającej na co dzień w Leeds Marii Heleny. Jej nowy utwór, to jedno z ciekawszych odkryć tego roku. Trzeba posłuchać.

Piosenka posiada duże pokłady swobody twórczej, a jej klimatyczny podtekst bywa niezwykle ujmujący. Wycofany, jakby zacisznie podany wokal wpisuje się w stylistykę folku, który przechodzi w bardziej alternatywną niszę, dzięki delikatnie zaszczepionym, niewspółczesnym syntezatorom. Walorem tej piosenki jest też jej niewymuszona melodyka, która budzi skojarzenia chociażby z niezwykle popularnym ostatnio Kwiatem Jabłoni. Wszelkie nawiązania nie opisują jednak do końca charakterystyki tej wyrafinowanej i niezwykle smacznej kompozycji.

fot. materiały promocyjne

Singiel “Smiling to Myself” dobrze wpisuje się w klimat ciepłej, słonecznej jesieni, ale też przywołuje wspomnienia z minionym latem. Klip do niego, dostępny na portalu YouTube, jest jednocześnie zapowiedzią pierwszej płyty, która ukaże się w połowie 2020 roku.

Twórczość Marii Heleny to ciągłe poszukiwanie – piosenka autorska, która nawiązuje do różnych gatunków, m.in. alternatywnego rock’a, folku, czy elektroniki. Jej teksty skupiają się na obrazach, opowieściach, emocjach.

Maria Helena jest wokalistką, autorką muzyki i tekstów, pisarką. Pochodzi z Wrocławia, choć od kilkunastu lat mieszka i tworzy w Leeds, w północnej Anglii. Na Wyspie wydeptała już swoje ścieżki, choć często wraca w rodzinne strony.

Twórczość Marii Heleny to ciągłe poszukiwanie – piosenka autorska, która nawiązuje do różnych gatunków. Maria Helena tworzy razem ze współkompozytorem Wojciechem Beszłejem (mieszkającym we Wrocławiu), który jest też producentem muzycznym projektu. Marię Helenę i Wojtka łączą podobne inspiracje i pomysły muzyczne. Grają razem, kiedy tylko mogą, choć, dzięki dobrodziejstwom technologii, odległość między Leeds a Wrocławiem nie musi być wcale przeszkodą w artystycznej współpracy.

Facebook: https://www.facebook.com/mariahelenaofficial

Instagram: https://www.instagram.com/mariahelenamusic/

Kanał na YouTube: http://bit.ly/YTmariahelenamusic

Bandcamp: https://mariahelenamusic.bandcamp.com

 

Muzyka/Music by: Wojtek Beszłej, Maria Helena
Słowa/Lyrics by: Maria Helena

Leave a Reply