Jubileuszowy koncert Kayah & Bregović w Krakowie [FOTORELACJA]

Jeden z najważniejszych duetów w historii polskiej muzyki obchodzi w tym roku 20-lecie wydania swojej kultowej płyty.

24 października Kayah i Goran Bregović wystąpili w krakowskiej Tauron Arenie pod naszym patronatem medialnym. Prezentujemy fotorelację z tego wydarzenia.

fot. Bartosz Kuśmierski Photography dla Polska Płyta / Polska Muzyka

 

Album „Kayah i Bregović” odgrywa wyjątkową rolę w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Wydany dokładnie 20 lat temu krążek został sprzedany w ponad milionowym nakładzie, otrzymując jednocześnie status diamentowej płyty oraz wiele nagród muzycznych – m.in. 3 Fryderyki i 4 Super Jedynki. Mimo upływu lat, utwory z tego albumu nadal podbijają serca kolejnych pokoleń, o czym świadczą odbyte już fantastyczne koncerty i trasy koncertowe, w ramach których Kayah i Goran zagrali ponad 10 koncertów w największych polskich miastach. Ich występy w przeciągu 3 ostatnich lat zobaczyło łącznie ponad 50 tyś. osób, które wspólnie zaśpiewały ponadczasowe „Śpij kochany, śpij” czy „Byłam różą”.

Na rok 2019 przypada okrągła, bo 20-ta rocznica wydania kultowego albumu „Kayah i Bregović”. Z tej właśnie okazji, artyści dali wyjątkowy koncert w Krakowie, który przepełniony był dobrą energią, luzem, dystansem do siebie i świetnym przygotowaniem od strony muzycznej oraz wokalnej. Jedynym zaskoczeniem był bis podczas, którego usłyszeliśmy utwór “Po co” i “Prawy do lewego”. Dziwi brak piosenki “Dawaj w długą”, powstałej na okoliczność wspomnianego wcześniej jubileuszu. Żadnych innych zarzutów nie będzie, gdyż koncert był doskonale przygotowany i od początku wciągnął wszystkich fanów do zabawy. Zadziwiająca była znajomość utworów przez młodszą część publiczności, która nie mogła pamiętać 1999 roku, kiedy to ukazała się płyta Kayah i Gorana Bregović’a.

 

Wszystkie zdjęcia Bartosz Kuśmierski Photography

Leave a Reply