“Chwile” – drugi singiel Limboskiego z płyty “Ucieczka Saula”

Limboski prezentuje nowy singiel pt. „Chwile”. Artysta eksperymentuje z nowymi dla siebie środkami wyrazu – momentami ociera się nawet o rap i psychodelię. Pojawiają się też sample, a rasowe brzmienie gitar przeplata się z elektroniką.

„Chwile mogą dzielić zwycięstwo od klęski, zwątpienie od olśnienia albo miłość od nienawiści. To jest oczywiście truizm, ale kiedy w przeciągu tytułowej „chwili” coś bezpowrotnie tracimy, albo o włos unikamy wypadku, musimy pochylić czoło przed zagadką czasu.

fot. Joanna Barchetto

Małe rzeczy stają się wielkimi, a wielkie małymi – wszystko zależy od tego, w której „chwili” o tym myślimy. Jedna chwila przechodzi w drugą jak kra na rzece, a my staramy się jakoś po nich stąpać i utrzymać się w pionie – i oczywiście w poziomie. Wszystko jest kwestią chwili.”

Do piosenki powstał klip w reżyserii Kahy Hoffmann, który pokazuje jak nasza percepcja potrafi płatać figle. Album „Ucieczka Saula” ukazał się 25 października pod naszym patronatem medialnym, nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. 15 listopada w Warszawskim klubie „Kultura Wysoka” odbędzie się pierwszy koncert promujący nową płytę, a następnie Limboski rusza w trasę po całej Polsce.

 

Leave a Reply