Solowy powrót Patrycji Kosiarkiewicz

“Katastrofa” to pierwszy z utworów zapowiadających kontynuację solowej twórczości Patrycji Kosiarkiewicz. Premiera utworu wraz z teledyskiem miała miejsce 8 października.

fot. Paulina Pawełkiewicz

Patrycja Kosiarkiewicz to kompozytorka, ceniona autorka tekstów. Nie ma dnia, żeby radia nie grały jej piosenek. Ma na swoim koncie siedem albumów oraz ponad 250 utworów – w tym wiele stworzonych dla innych artystów w kooperacji z czołowymi polskimi producentami muzyki pop.

Patrycja bardzo zmieniła się od czasów swoich początków, kiedy to wydawała pierwsze albumy najpierw z formacją O! la, la, a potem solo. Mistrzyni pozytywnych emocji czy jak niektórzy ją nazywają, gwiazda piosenki liryczno – optymistycznej, nie jest już tą samą dziewczyną obdarzającą nas pastelowymi, zwiewnymi kompozycjami śpiewanymi głosem aniołka.

Brzmienie nowych nagrań, ich chropowatość, mocny, by nie powiedzieć dosadny przekaz przenosi nas w zupełnie inne rejony, które moglibyśmy nazwać stacją Dojrzałość. Gatunkowo Patrycja sytuuje się gdzieś na pograniczu synthpopu i elektroniki i jak mówi w jednym z najnowszych wywiadów, sama jest zaskoczona tym, jak bardzo odeszła od wcześniejszego, gitarowego brzmienia. Co by jednak nie mówić o najnowszych propozycjach artystki, to zasilają one szeroko rozumianą polską alternatywę.

Obecnie wokalistka pracuje nad kolejnym albumem solowym. Jej ostatnia płyta nagrana wspólnie z zespołem Effortless (“Mój Jezus nie pija coli”) ukazała się w 2013 roku. Od 2018 roku poznawaliśmy też kilka muzycznych propozycji Patrycji z zielonogórskim zespołem HALO.

 

Słowa, muzyka: Patrycja Kosiarkiewicz

Muzyka, produkcja: Maciasu X Maka Mix, mastering, produkcja: Marek Dulewicz (Embryo Nagrania Łódź)

Klip i montaż: Jarosław Pacanek (Boca Negra)

 

Dodaj komentarz