Spinache – premiera singla “799919”

Spinache prezentuje drugi singiel z jego nadchodzącego albumu. Tytułowy utwór “799919” zapowiada unikalny na światową skalę projekt. Za muzykę na płycie odpowiada Spinache z 1999 roku, natomiast teksty napisał i nagrał Spinache w 2019 roku.

Album “799919” to hołd dla złotej ery hip-hopu, nawiązanie do estetyki  lat 90tych, dosłownie. Spinache sięgnął do archiwum swoich niepublikowanych instrumentali z 1999 roku i wybrał z nich dziesięć kompozycji, które tworzą muzyczny fundament nadchodzącej płyty.

fot. okładka płyty

Urodziłem się w 1979 roku, w 1999, tuż po premierze pierwszego LP Thinkadelic, pracowałem nad muzyką, która pojawiła się na płycie Obóz TA oraz na towarzyszących projektach m.in. na debiutanckim albumie O.S.T.R.-a. 
Mamy 2019 i czuję, że to idealna klamra, świetny czas na wypuszczenie materiału będącego podsumowaniem mojej dotychczasowej drogi, swoistym ukłonem w stronę ludzi, miejsc, wydarzeń, wszystkiego, co inspirowało mnie przez te wszystkie lata.

Pisanie i nagrywanie do własnej muzyki sprzed dwóch dekad jest paradoksalnie szalenie odświeżające. Dzisiejsze próby imitowania brzmienia lat dziewięćdziesiątych są fajną podróżą sentymentalną, ja poleciałem w prawdziwą podróż, przeniosłem się w czasie i nagrywam ze Spinache z 99.”

 

Leave a Reply