Jutuber prezentuje nowy utwór “Mieszkam w bloku”

27 września pojawiła się nowa muzyczna propozycja od  Jutubera. “Mieszkam w bloku” to zabarwiona soulem klimatyczna ballada opowiadająca o naszych rozterkach związanych z wyborem miejsca zamieszkania. Do piosenki powstał klip.

Projekt Jutuber to solowe wcielenie Piotra Krakowskiego – kompozytora, producenta muzycznego i multiinstrumentalisty, współpracującego z takimi tuzami jak Stanisław Soyka, Andrzej Grabowski czy Borys Lankosz.

fot. materiały promocyjne (KSAF)

W maju ukazała się jego poprzednia muzyczna propozycja pt. “Złodzieje”, która promowała pierwszą EPkę artysty. W warstwie muzycznej łączyła ona tłusty blues z funkiem, alt-rockiem i elektroniką, zaś w warstwie tekstowej bezpardonowo i nierzadko kąśliwie opisywała mechanizmy współczesnej popkultury oraz relacje społeczne. W czterech utworach zawartych na EPce artysta przekrojowo pokazał swój warsztat kompozytorsko-aranżacyjny i upodobanie do charakterystycznych melodii.

Projekt powstał powstał w wyniku gorzkich obserwacji współczesnego świata i tęsknoty za gitarowym brzmieniem. Jutuber porusza wiele aktualnych kwestii z zakresu ekologii, ocieplenia klimatu, hejtu w internecie, polityki i mediów.

FB Jutubera: https://www.facebook.com/Jutuberofiicial/

 

muz. Piotr Krakowski sł. Wojtek Klimczyk video: Paweł Penarski

koncerty: piotr@piotrkrakowski.com

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply