Premiera teledysku “Kołysanka Pani Broni” zespołu Mikromusic

“Kołysanka Pani Broni” to kolejna odsłona albumu „Mikromusic z Dolnej Półki”, której premiera odbędzie się 20 września.

Na płycie znalazły się głównie utwory z ostatniego albumu, ale zespół wraca też do starszego materiału. Jest jedna premierowa piosenka. To kołysanka ludowa, którą zespół nazwał „Kołysanką Pani Broni”.

fot. Małe Szare Studio

 

 

”Nauczyłam się jej od Pani Bronisławy Chmielowskiej podczas zdjęć do programu „Szlakiem Kolberga”. Kołysanka tak bardzo chwyciła mnie za serce, że postanowiłam ją śpiewać swoim dzieciom. Potem Robert Jarmużek wymyślił przepiękną harmonizację do  tego utworu. Reszta aranżacji to efekt jam session” – mówi Natalia Grosiak.

Nagrań dokonano w starym sadzie rodziców Natalii Grosiak w Grodziszczu. “Dziękujemy za gościnę, zupę brokułową, również dziękujemy Pani Wiesi za ciasto drożdżowe z truskawkami!”

Mikromusic „Z dolnej półki” to całkiem nowa, akustyczna odsłona zespołu. Szukając niecodziennych brzmień grupa sięgnęła po nietypowe instrumenty.

Czego nie umieli zrobić sami, kupili u lokalnych rzemieślników bądź znaleźli na targu staroci. Na koncercie można usłyszeć takie instrumenty jak gitary z pudełek po cygarach czy miski dla psów, weselny akordeon, saxhorn barytonowy, basowy flet czy turecki saz. Będzie też więcej śpiewania na głosy.

 

Leave a Reply