“Vincent” kolejną odsłoną płyty Sonar Soula

„Vincent” to już trzeci singiel zapowiadający producencką płytę Sonar Soula “You Are My Sun” LP, której premiera odbędzie się 13 września 2019 roku.

Premiera utworu odbyła się 3 września i przybliżyła nam jeszcze bardziej ramy stylistyczne, w których ten album będzie się zawierać. Po zmysłowym, intro’wym „Definition” oraz „Other Side” nagranym wspólnie z Rosalie. teraz dostaliśmy instrumentalnego „Vincenta”, który utrzymuje estetykę poprzednich utworów.

fot. materiały promocyjne

Mowa tutaj o ciepłym klimacie numeru oraz o zachowaniu stylistyki tanecznej, tak popularnej na początku lat 90., kiedy to czysto elektroniczna muzyka taneczna stała się częścią mainstreamową sceny muzycznej w Europie i Japonii.

Na albumie „You Are My Sun” nie zabraknie także występów gościnnych. Poza wspomnianą już wcześniej Rosalie. na płycie znajdują się także wspólne utwory z Baaschem, Igorem Walaszkiem (Bass Astral x Igo), Michałem Sobierajskim oraz Zofią Lubos. Taki zabieg nadaje zdecydowanie innego wydźwięku albumowi, gdyż żywe wokale dzięki swojej charakterystyce przykuwają znaczną część uwagi słuchacza. Nie można jednak powiedzieć, że Łukasz będzie próbował się za nimi ukryć.

Połowa albumu będzie skupiała się tylko na samych dźwiękach stworzonych przez Łukasza, co dam nam dokładną odpowiedź, co artysta chce nam tym razem przekazać. To, że Łukasz Stachurko stworzył album w takiej stylistyce może przyciągnąć uwagę części fanów w wieku 40+, którzy pamiętają czasy rozwoju tego gatunku muzycznego. Może stać się i tak, że to młodzi twórcy zaczną czerpać głębiej z tego okresu muzycznego, a młodsi słuchacze zaczną eksplorować w poszukiwaniu następnej dawki tej zmysłowej elektroniki.

Mateusz Kiejnig

 

Leave a Reply