Premiera płyty “Łbik Przyborowski – Przykład opowiadania niepogodnego”

23 sierpnia odbyła się premiera płyty “Łbik PrzyborowskiPrzykład opowiadania niepogodnego“. Album promuje utwór “Kostucha”, do którego można obejrzeć teledysk.

”Przykład opowiadania niepogodnego” to cztero-utworowa płyta EP inspirowana klasyką piosenki aktorskiej. Wypełniona jest niepokojącymi dźwiękami pianina i instrumentów perkusyjnych, które tworzą tło dla wokali i opowiadanych historii.

Za śpiew odpowiedzialni są aktorzy teatrów dramatycznych (Piotr Witkowski, Chrystian Talik) i muzycznych (Rafał Ostrowski, Joanna Rybka, Sławomir Banaś) oraz wokalistka Katarzyna Siepka.

fot. materiały promocyjne

O pomyśle na płytę:

Samo zainteresowanie piosenką aktorską wzięło się z mojej fascynacji spektaklami Wojciecha Kościelniaka z muzyką Piotra Dziubka (w Teatrze Muzycznym w Gdyni).
W momencie kiedy poznałem Macieja Łbika – aranżera, pianistę, twórcę muzyki elektronicznej – szkice utworów i większość tekstów była już gotowa.
Razem zajęliśmy się aranżowaniem i nagrywaniem niezbędnych partii zbudowanych w okół pianina i historii ubranych w słowa piosnek.

O tytule:

Wszystkie piosenki z naszej płyty, mniej lub bardziej serio, traktują o śmierci. Żeby nie przytłoczyć słuchacza zbyt patetyczną wskazówką w postaci tytułu postanowiliśmy nawiązać do nazwy jednego z odcinków legendarnego serialu ,,Klub profesora Tutki” z Gustawem Holoubkiem w roli głównej.. W oryginalnej, serialowej wersji brzmiał on ,,Profesor Tutka daje przykład opowiadania pogodnego”.

O zaangażowanych wokalistach:

Praca nad tego typu piosenkami w naturalny sposób sugerowała zaangażowanie aktorów (choć nie tylko).
Rafał Ostrowski (solista z Teatru Muzycznego w Gdyni)
Joanna Rybka (Teatry Muzyczne w Poznaniu i Gdyni)
Sławek Banaś (Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu)
Chrystian Talik (student wrocławskiego oddziału AST
Piotr Witkowski (aktor filmowy związany z Teatrem Wybrzeże)
Kasia Siepka – wokalistka zespołów Glątwa, BYTY czy The Strands

Instrumentalnie z Pawłem Przyborowskim i Maciejem występuje Marta Farbotko, która skomponowała partię wiolonczeli do utworu ”Na klucz”.
Większość partii wokalnych rejestrował i produkował Michał Miegoń – znany trójmiejski muzyk i producent, właściciel studia Sound 8 w Gdyni.

Link do streamingów: http://hyperurl.co/lbikprzyborowskiep

Leave a Reply