Bohater zapowiada płytę “Organizm”

“Organizm” to solowa płyta Bohatera, która ukaże się pod koniec 2019. Tytułowy singiel, do którego powstał teledysk zapowiada to wydarzenie.

Bohater teleportuje się między gatunkami, tworzy wielowymiarowe aranżacje, łączy rymowane zwrotki ze śpiewanymi partiami, syntezatory z klasycznymi instrumentami. Na płycie nie pojawi się żaden inny muzyk.

O czym jest ta piosenka?

O gąszczu dążeń, marzeń, lęków, racji i reakcji. Każdy organizm wikła się w tym od urodzenia, z czasem przybywa pnączy i połączeń. Piksele i ziemia rodzą pokarm, którym się karmi, każdy organizm w coś wierzy.

Teleportacje między gatunkami nie są przypadkowe, tekst ma znaczenie.

fot. materiały prasowe

„ Urodziłem się i wychowałem w Nowej Hucie. Podążam własną ścieżką, nie lubię kompromisów i bezpiecznych rozwiązań. Mam problemy z wykonywaniem jednego utworu w ten sam sposób kilka razy oraz z twórczością w jednym muzycznym gatunku. Lubię jazz, ale nie lubię przeintelektualizowanych utworów, w których nie ma muzyki. Lubię rap, ale nie lubię krzykaczy, którzy nie mają nic do powiedzenia. Ciągle szukam, czasami znajduję. W ostatnich latach napisałem tony muzyki dla innych, teraz nagrywam solową płytę, nazywa się Organizm. Jestem bardziej wokalistą niż raperem, bardziej kompozytorem niż producentem, grywam na wiertarce. Gdybym nie był muzykiem, zostałbym lekarzem.” – tak o sobie mówi Bohater.

Teledysk wyreżyserował Miłosz Kozioł, za zdjęcia odpowiada Paweł Labe, za kostiumy Hanka Podraza.

 

Leave a Reply