Sandra Mika z utworem “#BYĆKIMŚ”

Sandra Mika prezentuje utwór “#BYĆKIMŚ” stanowiący część materiału promującego debiutancką płytę wokalistki. Album ukaże się na początku 2020 roku.

fot. materiały promocyjne

Warstwa liryczna utworów opisuje próbę odnalezienia się człowieka we współczesnym świecie, opartym na materializmie i pretensjonalności. Stylistyka kompozycji zawiera w sobie elementy muzyki pop, alternatywnej i elektronicznej, jednocześnie cechuje ją oryginalność i nowoczesne rozwiązania. W muzyce, nadrzędną wartość stanowi treść.

 

Sandra Mika od 2016 r. jest studentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazz i muzyka Estradowa. Laureatka m.in. Festiwalu ,,Pejzaż bez Ciebie”, Festiwalu Ballady Filmowej w Toruniu, Festiwalu ”Wschody”. Ćwierćfinalistka ,,VOICE OF POLAND”.

“Czy to zapowiedź nadchodzącej płyty? Zdecydowanie tak.
Czy i kiedy Ona się pojawi? Na to pytanie niestety nie umiem odpowiedzieć.
Dużo pracowaliśmy i dużo będziemy jeszcze pracować. Jeśli spodobało wam się to co robimy, koniecznie śledźcie nas w internetach i na nadchodzących koncertach. O ile uda nam się zabukować coś na ten rok” – jak informuje wokalistka w mediach społecznościowych.

Na pierwszy plan wysuwa się nienaganny wokal Sandry. Piosenka nosi znamiona piosenki aktorskiej, z jazzowym podtekstem i artystyczną swobodą. Interpretacja wybiega jednak poza stereotypowe pojmowanie takiej muzyki. Żywe instrumentarium, podkoloryzowane zostało przyjemnym brzmieniem syntezatora. To utwór z cyklu “o czymś”. Warto posłuchać, a jeszcze bardziej warto zaangażować się w przekaz, który ta piosenka niewątpliwie posiada.

 

Słowa – Sandra Mika
Muzyka – Paweł Surman, Sandra Mika
Produkcja – Piotr Dziadkowiec

Instrumenty klawiszowe – Piotr Dziadkowiec
Perkusja – Mateusz Lorenowicz
Syntezator, laptop – Paweł Surman
Chórki : Natalia Kordiak, Julia Kania, Basia Błaszczyk

Leave a Reply