Anita Lipnicka zaczyna “OdNowa” i zapowiada współpracę z Kubą Karasiem z The Dumplings

“Piosenka Księżycowa” w oryginalnej wersji pochodzi z płyty “Emu” zespołu Varius Manx, w którym 25 lat temu zadebiutowała Anita Lipnicka. W nowej odsłonie utwór został wyprodukowany przez Kubę Karasia z zespołu The Dumplings i stanowi pierwszy singiel promujący album “OdNowa”, którym Anita zamierza uczcić ćwierćwiecze swojej pracy artystycznej.

Płyta ukaże się już jesienią 2019 roku pod szyldem Warner Music Poland. Premiera nowej wersji “Piosenki Księżycowej” będzie miała miejsce już 9 sierpnia. Utwór stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ballad miłosnych lat dziewięćdziesiątych.

fot. materiały promocyjne

„Księżycowa jest piosenką, do której mam ogromny sentyment” – przyznaje artystka. „Napisałam ją dla mojego pierwszego chłopaka, gdy miałam niespełna 19 lat! Ma olbrzymi ładunek emocjonalny. Pozornie jest obietnicą wspólnego życia. W rzeczywistości jednak była cichym pożegnaniem w postaci słodko-gorzkiej kołysanki… Wyidealizowaną wizją przyszłości, której los nam nie zesłał…”.

Kuba Karaś, urodził się rok po premierze tego utworu. “Piosenkę Księżycową” pamięta z młodzieńczych setów DJ-skich, puszczaną jako sentymentalny “numer na dobranoc”, tuż przed zamknięciem imprezy. W jego interpretacji utwór nabrał całkiem odmiennego charakteru. Zyskał zadziorny “pazur” i nowoczesną dynamikę z pogranicza alternatywnego disco, inspirowanego modnymi dziś brzmieniami lat…osiemdziesiątych!

„Oto jak smakuje dobra kuchnia fusion- żartuje Anita – bierzesz z menu ulubioną tradycyjną potrawę, dajesz na warsztat nowemu szefowi, który ‘wykręca’ ją w niekonwencjonalny sposób i wszyscy goście przy stołach nagle odlatują!”

Oryginalna wersja “Piosenki księżycowej”:

Leave a Reply